جراحی لیفت سینه؛ یک انتخاب زنانه

جراحی لیفت سینه یکی از آن تصمیم‌های پر حرف و حدیث در فضای یک خانه است که ممکن است زن، قصد انجام آن را داشته باشد و مرد، مخالفت بورزد، هر یک با دلایل خود. واقعیت این است که دنیای زنانه دنیای عجیبی است و وقتی یک زن تصمیم می‌گیرد سینه‌های خود را (به عنوان یکی از مهم‌ترین اندام‌هایش که عناصر مهمی از یک زندگی از آن برمی‌خیزد به تیغ جراحی بسپارد)، به طور حتم درباره چند و چون این انتخاب بسیار اندیشیده است. مردم از بیرون زنی را می‌بینند که فرزندان شیرخوار خود را بزرگ کرده و از زیبایی ظاهر معقولی نیز برخوردار است، بنابراین تصمیم او را برای جراحی لیفت سینه زیر سوال می‌برند، اما واقعیت این است که تنها خود او از چرایی این تصمیم خبر دارد و هیچکس به جز یک زن نمی‌تواند بداند وقتی زنی در آینه به خودش می‌نگرد، چه قیاس‌هایی را در ذهنش صورت می‌دهد، به چه چیز می‌اندیشد و چرا کنار یک گزینه مثل «جراحی لیفت سینه» تیک سبز می‌زند. دکتر بابک براتی از شما دعوت می‌کند با خواندن این مطلب تا انتها به چند و چون این تصمیم با هم بیاندیشیم.

چرا زنان به جراحی لیفت سینه می‌اندیشند؟

در ادامه مطلبی که در ابتدای این صفحه گفتیم، باید اشاره کنیم که شیردهی می‌تواند موجب افتادگی سینه شود و همچنین با بالا رفتن سن، به احتمال زیاد این اتفاق در بدن زنان رخ می‌دهد. بعضی از زنان حتی به صورت ژنتیک چنین مشکلی را در بدن خود مشاهده می‌کنند؛ یعنی ممکن است حتی مجرد باشند و هرگز شیردهی را تجربه نکرده باشند، اما با افتادگی سینه مواجه شوند. فرم و شکل سینه‌ها هنگام پوشیدن خیلی از لباس‌ها اهمیت زیادی دارد و زنی که از شکل سینه‌های خود راضی نیست، عملا از پوشیدن بسیاری از لباس‌ها محروم می‌شود. روی هم رفته اگر تصمیم به لیفت سینه با روش جراحی دارید، دکتر بابک براتی با تجربه بیش از 8000 جراحی زیبایی موفق، در کنار شماست تا یک تجربه خوب را با هم پشت سر بگذاریم تا در نهایت شما احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

جراحی لیفت سینه چیست؟

تعریف، ساده است: به عمل به بالا کشیدن سینه‌های افتاده لیفت‌سینه می‌گویند. این تکنیک یا به صورت جراحی لیفت سینه انجام می‌شود (ماستوپکسی) یا شامل انواع روش‌های دیگر بدون بیهوشی است. هدف از انجام هر دو روش اما رفع افتادگی سینه و سفت شدن بافت آن است؛ دکتر بابک براتی صرفا رفع افتادگی سینه با روش جراحی را به شما پیشنهاد می‌دهد. با این تکنیک سینه‌ها فرم و ظاهر بهتری پیدا می‌کنند، دلیلش این است که نوک پستان در موقعیت بالاتری قرار می‌گیرد. در اکثر مواقع جراح بعد از کسب موافقت بیمار، در حین عمل لیفت سینه ناحیه تیره اطراف نوک پستان (آرئولها) را محدود کرده و آن را با فرم جدید سینه متناسب می‌کند.

جراحی لیفت سینه چند روش دارد؟

«برش»‌ها هستند که شکل‌های مختلف جراحی سینه را تعیین می‌کنند. جراح با توجه به انتظارات بیمار و نوع سینه محل و میزان برش را تعیین می‌کند. تکنیک‌های مختلف جراحی لیفتینگ سینه برش‌های مختلفی داشته و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند که در ادامه برای شما بیان می‌کنیم.

  • لیفت هلالی، برای جوان‌ترها

برای خانم‌هایی که افتادگی سینه در آنها کمتر از دیگران است و احتیاج به اصلاحات جزئی دارند، لیفت هلالی کاربرد دارد. در این تکنیک یک برش کوچک در قسمت بالایی آرئول ایجاد می‌شود. معمولا زمانی که جراحی لیفت با جراحی بزرگ کردن سینه همراه باشد، از این روش استفاده می‌شود.

  • لیفت پری آرئولار، برای افتادگی خفیف سینه

اگر به افتادگی خفیف سینه دچار هستید، می‌توانید این تکنیک جراحی را انتخاب کنید. این روش هم مثل لیفت هلالی به صورت ترکیبی با جراحی بزرگ کردن سینه کاربرد دارد. در تکنیک لیفت پری آرئولار برش دایره‌ای در اطراف آرئول ایجاد می‌شود. از این لیفت می‌توان برای کاهش اندازه آرئول نیز استفاده کرد.

  • لیفت عمودی، مناسب برای خانم‌های میانسال

این تکنیک لیفت از همه پرطرفدارتر است و بیشتر از تکنیک‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراح در این روش پوست اضافی را برداشته و کل سینه را تغییر شکل می‌دهد. جالب است بدانید افتادگی‌های متوسط با تکنیک لیفت عمودی برطرف می‌شود. در لیفت عمودی جراح 2 برش ایجاد می‌کند. یک برش در اطراف آرئول و دیگری به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه ادامه دارد. نکته جالب توجه آن که؛ به دلیل شکل برش به این تکنیک، لیفت آب‌نبات چوبی نیز گفته می‌شود.

  • لیفت T وارونه، برای افتادگی شدید سینه

اگر شما بالای 55 سال سن دارید، احتمالا این گزینه برای شما به کار گرفته می‌شود. جراح زیبایی، برای خانم‌هایی با افتادگی شدید سینه از این روش لیفت استفاه می‌کند. در جراحی مقداری زیادی از پوست اضافی و بافت‌های افتاده برداشته می‌شود. جالب است بدانید بهترین نتایج با تکنیک لیفت T وارونه ایجاد می‌شود. این تکنیک شامل ۳ برش است. یک برش در اطراف آرئول، برش دیگر به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه و برش آخر در امتداد ناحیه زیر سینه ایجاد می‌شود تا در نهایت آن فرمی از سینه را داشته باشید، که می‌پسندید. در صورتی که بخواهید، همراه با جراحی لیفت سینه از جراحی کاهش سایز سینه استفاده کنید، احتمالا جراح این تکنیک را به کار ببرد. زخم‌ها در این روش قابل مشاهده است. اما می‌توان با مراقبت‌های مناسب به بهبود آن‌ها کمک کرد.

نکات مهم قبل از انجام جراحی لیفت سینه

سابقه پزشکی شما مهم است. باید آماده پاسخ‌گویی به سوالات مربوط به سوابق پزشکی گذشته و حال حاضر خود باشید. مصرف هر نوع دارو و جراحی‌های گذشته را به پزشک بگویید. در صورتی که در خانواده خود سابقه سرطان سینه دارید، پزشک باید این را بداند. نتایج ماموگرافی یا بیوپسی سینه را به جراح ارائه دهید.

واضح است که پزشک، برای انتخاب بهترین روش درمان، سینه‌های شما را معاینه می‌کند. موقعیت نوک سینه‌ها و رنگ سینه باید بررسی شود. ممکن است، پزشک برای تکمیل پرونده پزشکی از سینه‌ها عکس بگیرد و این در جریان جراحی، اتفاقی رایج و طبیعی است.

یادتان باشد حتما انتظارات خود را مطرح کنید و در مورد نتیجه بعد از عمل صحبت کنید تا جراح بداند در چه صورت رضایت شما بیشتر خواهد بود؟

از ماموگرافی نترسید. انجام چند ماموگرافی تغییرات در بافت سینه را مشخص می‌کند. پیش از جراحی باید از مصرف سیگار، داروهایی مثل آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید.

بعد از انجام جراحی لیفت سینه چه موارد را رعایت کنیم؟

  • استفاده از داروی مسکن زیر نظر پزشک
  • به پشت خوابیدن برای فشار نیامدن به سینه
  • خودداری از بلند کردن اجسام و حتی کشیدن آنها روی زمین
  • اجتناب از رابطه جنسی تا دو هفته
  • استحمام طبق آنچه پزشک به شما توصیه کرده است
  • استفاده از سوتین مخصوص تا 4 روز بعد از جراحی

کلام آخر

سلامتی شما برای دکتر بابک براتی جلوتر از هر چیزی اهمیت دارد. ما به زیبایی و سلامتی شما در یک سطح می‌اندیشیم و شک نکنید پس از بیش از دو دهه سابقه کار در حوزه زیبایی، بهترین نتیجه ممکن را حاصل خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *