/ 5.

۶ دقیقه
مزایای لیپوماتیک شکم و پهلو

مزایای لیپوماتیک شکم و پهلو

آنچه می خوانید...

تقریبا همه افراد علاقه دارند که از زیبایی های اندام برخوردار باشند تا علاوه بر سلامت جسمی و روانی، اعتماد بنفس خود را بالا ببرند. ممکن است برخی از افراد با ورزش کردن به تناسب اندام برسند ولی برای همه این امکان وجود ندارد، که این وضعیت یا به ژنتیک افراد مربوط می شود یا عوامل محیطی و تغذیه ای باعث ایجاد آن می شوند. طبق بیان دکتر بابک حاجی براتی در هر صورت ممکن است افرادی برای زیبایی و تناسب در اندام بدن خود نیاز به جراحی های زیبایی داشته باشند. لیپوماتیک از جمله این عمل های زیبایی است که معمولا یک جراحی زیبایی پر طرفدار است. لیپوماتیک شکم و پهلو یک نوع از جراحی های لیپوساکشن می باشد که در این عمل، در پهلو و شکم افراد متقاضی، با استفاده از دستگاه های مخصوص، سوراخ هایی ایجاد می شود و بعد از آن از طریق لوله های مربوطه، چربی های اضافی در زیر پوست جدا شده و خارج می شوند.

جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک در واقع یک نوع عمل لیپوساکشن است که ایرادات آن را ندارد، خارج کردن چربی از بدن افراد در این نوع عمل زیبایی با استفاده از دستگاه های تخصصی انجام می شود و عوارض لیپوساکشن را به همراه ندارد. در عمل لیپوماتیک که نام دیگر آن پیکر تراشی است، تمام چربی های مضر به صورت یک دست از بدن خارج می شوند و هیچ گونه ناهمواری در ناحیه های مورد نظر ایجاد نمی شود.

افرادی که علاقه دارند بدون انجام ورزش های سنگین و همچنین بدون عوارض لیپوساکشن، به تناسب اندام برسند، استفاده از جراحی لیپوماتیک یک گزینه بسیار مناسب است. لیپوماتیک شکم و پهلو این گونه است که توسط جراح سوراخ هایی به اندازه ۵ میلیمتر در این نواحی ایجاد می شود و سپس دستگاه های لوله ای مخصوصی، توسط جراح به درون این اندام ها فرستاده می شود که تمام چربی های اضافی را آب کرده و از بدن خارج می کند، این عمل جراحی عوارض بسیار کمی دارد که در صورت رعایت توصیه های جراح، مشکلی برای فرد پیش نمی آید.

مزایای جراحی لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن

 • لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن یک روش ایمن تر برای آب کردن چربی ها می باشد.
 • در جراحی لیپوماتیک از دستگاه های تخصصی استفاده می شود و عوارض لیپوساکشن ایجاد نمی شود.
 • قبل از عمل لیپوماتیک از ماده ی بی حسی استفاده می شود که این ماده در آب کردن چربی های اضافی بسیار کمک کننده می باشد.
 • در روش لیپوماتیک با توجه به نوع عمل و دستگاه های پیشرفته، درد کمتر است و عوارض بسیار کمتری مشاهده می شود در نتیجه رضایت افراد از آن بیشتر است.

افراد مناسب لیپوماتیک شکم و پهلو

برای انجام لیپوماتیک هر فردی باید یک سری از ویژگی ها را داشته باشد که مواردی از آنها را در زیر شرح داده ایم:

 • این عمل برای افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند و در ناحیه های شکم و پهلو دچار چاقی هستند، مناسب می باشد.
 • افرادی که از چاقی موضعی شکم و پهلو رنج می برند، به راحتی می توانند از این عمل برای تناسب اندام خود استفاده نمایند.
 • ناهمواری های چربی و سلولیت های شکم و پهلو با لیپوماتیک از بین می رود.
 • انجام این عمل برای افرادی که بیماری خاص دارند، توصیه نمی شود.
 • همه افرادی که به تناسب اندام در شکم و پهلو خود علاقه دارند، می توانند لیپوماتیک انجام دهند.
 • افرادی که نمی توانند برای آب کردن چربی های پهلو و شکم خود ورزش های سنگین انجام دهند، به راحتی می توانند با لیپوماتیک چربی های شکمی و پهلو خود را حذف کنند.

روند جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

نحوه انجام جراحی به این صورت است که ابتدا بنا بر تشخیص جراح متخصص، فرد بیمار با استفاده از داروی بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی برای عمل آماده می شود، سپس به وسیله دیامتر سوراخ های لازم در شکم و پهلو فرد ایجاد می شوند، در مرحله بعد لوله کانول از طریق این سوراخ ها وارد نواحی مورد نظر می شود و دستگاه لیپوماتیک بدون ایجاد عارضه و آسیب به بافت های عصبی و عضله ای، بافت های چربی را شکسته و آنها را از بدن خارج می کند.

عوارض این جراحی بسته به تخصص و تجربه پزشک جراح می تواند متفاوت باشد، زیرا جراحی که در این زمینه تبحر داشته باشد و با اصول پایه استفاده از دستگاه ها برای انجام لیپوماتیک، آشنایی داشته باشد، با کمترین عارضه و بیشترین نتیجه رضایت بخش، عمل را انجام می دهد.

بعد از انجام عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، تمام توصیه های پزشک باید رعایت شود تا دوره نقاهت کوتاه تر شده و سلامتی حاصل گردد. این نوع عمل به افراد کمک می کند که در کمترین زمان ممکن، به اندامی مناسب و زیبا دست پیدا کنند. در واقع داشتن شکم و پهلویی صاف می تواند اعتماد بنفس افراد را افزایش داده و به آنها کمک کند تا بدنی سالم تر داشته باشند. انجام این عمل نسبت به لیپوساکشن بهتر و راحتتر است.

مراقبت های لازم برای لیپوماتیک شکم و پهلو

همه کسانی که تمایل به انجام لیپوماتیک دارند، ابتدا باید با دقت نسبت به این عمل تحقیق به عمل آورند، تا با آگاهی کامل برای انجام آن اقدام نمایند. بعد از اینکه برای انجام لیپوماتیک اطمینان حاصل کردند باید به  یک جراح متخصص با تجربه مشورت نمایند. یک جراح با تجربه تمام موارد لازم برای آگاهی بیمار را برای او شرح می دهد تا مراجعه کنند به خاطری آسوده برای این جراحی آماده شود.

 • برای انجام عمل لیپوماتیک، ابتدا آزمایش های لازم توسط جراح برای افراد تجویز می شود تا از سلامت جسمی او، اطمینان حاصل شود.
 • معمولا افرادی که مشکلات قلبی و عروقی داشته اند، باید تاییدیه عمل را از متخصص قلب دریافت کنند تا جراحی آنها بدون مشکل انجام شود.
 • همه افرادی که برای انجام این عمل اقدام می کنند باید دو هفته قبل از انجام عمل از خوردن، نوشیدنی های الکلی، کشیدن سیگار و خوردن آسپرین پرهیز کنند.
 • داشتن یک لباس راحتی برای بعد از عمل می تواند در راحتتر شدن دوره نقاهت به افراد کمک کند.
 • تهیه یک گن مناسب برای ساپورت بیمار بعد از عمل لازم می باشد.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.