/ 5.

۶ دقیقه
لیفت لب

لیفت لب، از مزایا و معایب تا هزینه

آنچه می خوانید...

لیفت لب از جمله اقدامات زیبایی و در دسته جراحی پلاستیک می باشد که برای بسیاری از زنان و دختران جوان انجام می شود. در این عمل جراحی با استفاده از تکنیک های مختلف طول بین لب بالایی و بینی را کاهش داده و فرم زیباتری در ناحیه لب ها ایجاد می کنند. بسیاری از افراد به دلیل این که نتایج حاصله از تزریق ژل موقتی است می خواهند که به روش های دائمی و ماندگاری روی بیاورند. به همین دلیل جراحی لیفت لب یکی از بهترین گزینه ها برای انجام تغییرات عمده در جهت زیبایی در بخش لب ها هستند. با ما همراه باشید تا شما را در جریان جزئیاتی در خصوص لیفت لب قرار دهیم.

لیفت لب

جراحی لیفت لب

در این جراحی با برش هایی که در بخش های مخصوصی از لب ها و نواحی زیر بینی ایجاد می کنند می توانند فاصله بین لب فوقانی و بینی را کاهش دهند. در نتیجه شاهد هستیم که لب های بالایی بهتر فرم می گیرند و افراد در هنگام صحبت کردن دندان های بالایی شان معلوم است. همین امر به زیبایی چهره و لب هایشان می افزاید. در ابتدا ویدئوی کوتاهی از صحبتها و توضیحات دکتر بابک حاجی براتی را درباره لیفت لب مشاهده کنید.

چه کسانی نباید جراحی لیفت لب انجام دهند؟

برخی از افراد به دلیل شرایط جسمانی خاصی که تجربه می کنند گزینه خوبی برای انجام لیفت لب نیستند. مثل:

 • کسانی که تاول و تبخال فعال دارند.
 • کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون غیراستروئیدی استفاده می کنند.
 • کسانی که به بیماری های خاصی مبتلا هستند از جمله ایدز و یا هپاتیت.
 • کسانی که نگاه واقع بینانه ای نسبت به نتیجه جراحی لیفت لب ندارند.

لیفت لب مناسب چه کسانی است؟

به طور کلی با افزایش سن ضخامت لبها از بین می رود و کاهش پیدا می کند. در بعضی افراد نیز نازک بودن لبها ارثی است. کسانیکه به طور دائم سیگار دود میکنند نیز به مرور زمان حالت طبیعی لبهای خود را از دست داده و لب های آنها دارای چین و چروک می شود. اگر فاصله طبیعی بین لب بالا و بینی از حد نرمال بیشتر باشد شما کاندید مناسب لیفت لب هستید.

مزایای جراحی لیفت لب چیست؟

مهم ترین مزایایی که می توانیم برای عمل لیفت لب برشمریم، موارد زیر هستند:

 • جوانسازی لب ها: افراد با افزایش سن و کاهش قدرت عضلات مختلف صورت شان دچار افتادگی پوست و نیز افتادگی لب های بالایی می شوند. به همین دلیل چهره افراد خسته و خواب آلود به نظر می رسد. در این موارد با انجام جراحی لیفت لب ظاهر لب ها و فرم کلی چهره جوان تر به نظر می رسد.
 • زیباتر شدن فرم قرار گیری لب ها
 • لب های برجسته و خوش فرم
 • افزایش نمای دندان های بالایی: دندان های بالایی افراد در هنگام خندیدن نقش پررنگی را در زیبایی چهره افراد ایفا می کنند. به همین دلیل بعد از جراحی لیفت لب، لب فوقانی بالاتر رفته و دندان های افراد نمای بیشتری خواهد یافت.
 • این جراحی روشی ایمن و بی خطر برای بهبود وضعیت لب ها و بهبود فرم کلی آن هاست.
 • در کوتاه ترین زمان تمامی اقدامات لازم در روند جراحی انجام می شود و افراد به بخش منتقل می شوند.
 • دوره نقاهت تقریباً کوتاه است. به همین دلیل در کوتاه ترین زمان می توانید به فعالیت های عادی و شغلی خود بازگردید.
 • هزینه این جراحی مقرون به صرفه است. بنابراین تمامی افراد می توانند با انجام آن از مزایای جراحی لیفت لب بهره مند شوند.
 • ماندگاری بالای اثرات آن: تمامی نتایج مثبتی که در اثر انجام این جراحی حاصل می شود تا مدت زمان طولانی پایدار است. بنابراین افراد با یک مرحله جراحی تا سالیان سال می توانند از نتایج مثبت آن لذت ببرند.
لیفت لب و مزایای آن

عوارض جراحی لیفت لب چیست؟

عوارضی که بعد از عمل لیفت لب حاصل می شود موقتی است. تمامی مواردی که در ادامه بر می شمریم طبیعی هستند و در کوتاه ترین زمان بهبود پیدا می کنند. بنابراین نیازی نیست که نگران و مضطرب شوید.
مهم ترین این عوارض:

 • کبودی
 • تورم و التهاب در بخش های جراحی شده
 • قرمز شدن محل جراحی
 • درد در بخش هایی که بخیه انجام شده
 • خارش
 • افزایش حساسیت به تحریک و لمس

تقریباً دو هفته طول می کشد که این عارضه ها به طور کامل بهبود پیدا کنند. بنابراین نیاز است که در این دوران تمامی مراقبت های لازم را داشته باشید تا خطری سلامت شما را تهدید نکند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباه لیفت گونه

دوره نقاهت بعد از جراحی لیفت لب چقدر طول می کشد؟

نهایت مدت زمانی که در دوران نقاهت بعد از جراحی لیفت لب به سر می برید ۵ الی ۷ روز است. پس از گذشت یک هفته می توانید به روند عادی زندگی بازگردید و همچنین فعالیت های شغلی خود را از سر گیرید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت لب

 • به محل جراحی دست نزنید و آن را لمس نکنید.
 • از کمپرس سرد می توانید استفاده کنید تا میزان کبودی و تورم ایجاد شده در کوتاه ترین زمان از بین برود.
 • مسکن هایی که متخصصین تجویز کرده اند را می توانید برای کاهش دردهای مختصری که بعد از جراحی تجربه می کنید بخورید.
 • از داروهای ضد انعقاد خون غیر استروئیدی استفاده نکنید. زیرا که در میزان خونریزی تاثیر دارد و آن را افزایش می دهد.

هزینه جراحی لیفت لب چقدر است؟

مهم ترین سوالی که از سوی متقاضیان انجام عمل لیفت لب پرسیده می شود، قیمت نهایی جراحی لیفت لب است. متاسفانه به دلیل این که این جراحی در دسته انواع جراحی های زیبایی قرار می گیرد و شرکت های بیمه ای هزینه های مربوط به این جراحی را متقبل نمی شوند تمامی هزینه ها باید از سوی خود افراد پرداخت شود. در نتیجه هر متخصصی بنابر میزان تخصص و تجربه ای که دارد دستمزد خاصی را دریافت می کند. همین امر سبب می شود که میزان هزینه ها متفاوت باشد و نتوان هزینه ای ثابت را برای آن تعیین کرد. پیشنهاد می شود با مراجعه به بهترین متخصصین در این زمینه بعد از این که معاینات اولیه برای شما انجام شد از آن ها بخواهید که هزینه های تقریبی جراحی لیفت لب را برای شما برآورد کنند.

خاتمه

در بخش های مختلفی که در این مقاله آمد تلاش مان بر این بود که بتوانیم جزئیاتی در خصوص جراحی لیفت لب یا جراحی زیبایی لب را در اختیارتان قرار دهیم. علیرغم این که این جراحی با موفقیت های زیادی همراه است، اما ضروری است که از سوی متخصصین با تجربه انجام شود. علاوه بر لیفت لب جهت زیبایی هرچه بیشتر لب ها و صورت می توان از تزریق بوتاکس نیز استفاده کرد. جراحان مجرب و دارای مهارت های عملی و علمی می توانند بهترین برنامه ریزی را برای جراحی لیفت لب داشته باشند. در نتیجه بهترین نتایج برای شما حاصل خواهد شد. دکتر بابک حاجی براتی از جمله جراح پلاستیک و زیبایی است که در شهر تهران فعالیت می کند.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.