/ 5.

۵ دقیقه
جراحی بینی

مهم ترین سوالات در خصوص جراحی بینی

آنچه می خوانید...

اگر  بینی شما  با دیگر اجزای صورتتان همخوانی ندارد، عمل بینی  کمک کننده است، جراحی بینی علاوه بر ایجاد تناسب چهره می تواند زیبایی چهره شما را دو چندان کند .

اما جراحی بینی  با  دو هدف مختلف انجام می شود،  زیبایی و درمانی   و یا حتی  هر دو  به صورت همزمان . در هر دو هدف، جراح بینی باید به رابطه تنگاتنگ بینی  با چشم ها، چانه، لب و پیشانی  توجه داشته باشد تا تناسب بین آن ها حفظ شود.

شما می توانید  با مراجعه به مطب جراح بینی  و سوال از بیماران حاضر در مطب در  رابطه با میزان رضایت  از عمل بینی شان  سوال بپرسید .

با مراجعه به وب سایت  و مشاهده نمونه کارهای  جراح ، از سلیقه  و مهارت  جراح بینی مطلعه شوید .

سوالات متداول جراحی بینی

مشاوره و صحبت با جراح بینی یکی دیگر از راهکار های شناخت جراح  بینی  است ، جراح بینی در طی این جلسه مشاوره در رابطه با   نوع بینی شما و نقایص آن، فرم ایده آل برای  بینی ، هزینه  عمل بینی و… صحبت می کند، که می تواند کمک زیادی در انتخاب آگاهانه شما داشته باشد .

چهره زن

بهترین سن برای عمل بینی چه سنی است ؟

زمانی که سن  رشد  کامل جسمانی و فکری افراد  تمام شده باشد  ،  بهترین سن برای عمل بینی است . اما در حالت کلی در دختران  از سن ۱۵ سالگی و  در  پسران  از سن ۱۷  سالگی به بعد  جراحی زیبایی بینی امکان پذیر  است.

آیا نوع بینی افراد بر نتیجه جراحی بینی تاثیر می گذارد ؟

همانطور که در مقالات قبلی  گفته شده است، بینی افراد در دو نوع گوشتی و استخوانی قرار دارد، بینی های استخوانی گزینه های خوبی برای  جراحی  هستند زیرا پوست نازک آن ها سبب می شود  هنر جراح بینی  بیشتر  نشان داده شود . در جراحی بینی گوشتی  جراح باید  با تقویت  اسکلت بینی، غضروف بینی را تقویت کند  تا فرم ایده آلی برای بینی ایجاد کند .

آیا جراحی در بینی های گوشتی برگشت پذیر است ؟

خیر،  اینکه  بینی های گوشتی،  بعد از مدتی که از جراحی میگذرد  حالت  قبل خود را پیدا می کند  کاملا اشتباه است .  بعد از عمل بینی لازم است تا افراد  صبر بیشتری داشته باشند تا نتیجه جراحی  بینی را مشاهده کنند . بینی های گوشتی  به دلیل  فرم و ضخامت پوستی  که دارند، نسبت به  بینی های استخوانی  دیر تر  نتیجه جراحی بینی را  نشان می دهند .

مراقبت های  لازم  بعد از عمل  بینی در  نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است ؟

بله، تاحدی تاثیر گذار  است  . در حقیقت  در جراحی  بینی تمام  عوامل  تاحد قابل  توجهی در روند جراحی و نتیجه  تاثیر گذار هستند. لازم است تا بعد از جراحی بینی به تمام توصیه های جراح خود  توجه  کنید .  توجه به این توصیه ها می تواند  تاثیر  بسیار بالایی در کوتاه  کردن دوره نقاهت شما بعد از عمل بینی داشته باشد .

آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است ؟

جراح بینی  با لیزر تنها  جنبه  تبلیغاتی دارد . ممکن است  تنها برخی از جراحان، برش های  حین جراحی را با لیزر  انجام  دهند.  اما  در حقیقت  جراحی بینی با لیزر امکان پذیر نیست .

آیا پس از عمل در بینی تامپون می گذارند ؟

تا ۲۴ ساعت  بعد از عمل بینی برای خونریزی کمتر و  کم کردن ورم بینی ، بهترین جراح بینی تهران  تامپون داخل بینی قرار می دهد .  اما در  مواردی که خود  فرد  تمایلی  به استفاده از تامپون نداشته باشد  ، نیاز  قطعی  وجود ندارد .

جراحی بینی ترمیمی  به چه افرادی توصیه می شود ؟

اینکه افراد نیاز به جراحی ترمیمی  دارند به عوامل  مختلفی بستگی دارد . خیلی از  افراد  تنها  به دلیل  حساسیت  بالا و  موارد روانی  هر چقدر هم که بینیشان بدون نقص باشد  باز  این احساس  را می کنند  که نیاز به جراحی بینی  دارند، این افراد  کاندید خوبی برای عمل بینی نیستند، جراح بینی  باید  قبل از جراحی  با این دسته از بیماران صحبت  کند و آن ها را متقاعد  کند .

در موارد دیگر نیز این احتمال بسیار پایین است که به دلیل  کم تجربگی جراح بین دفورمیتی  هایی در بینی  ایجاد شود ،   بر طبق آخرین آمار تنها  10 درصد  جراحی ها نیاز به عمل ترمیم دارد  که شما   می توانید  با  انتخاب درست جراح بینی  این احتمال را از بین ببرید .

کلام آخر

در آخر می توان گفت،  قبل از اقدام به هرگونه جراحی  باید  اطلاعات خود را در  زمینه جراحی  بالا  ببرید، عدم آگاهی کافی  در رابطه با  جراحی  ممکن است  سبب نارضایتی  شما  از جراحی بینی شود ،   با  دید باز جراح بینی خود را انتخاب کنید چرا که این انتخاب تاثیر بسیار بالایی در نتیجه جراحی شما دارد .

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *