/ 5.

۷ دقیقه
ساکشن غبغب

ساکشن غبغب

آنچه می خوانید...

ساکشن غبغب یکی از راه های امن است که با حذف چربی های زیر پوست زیبایی چهره افراد را به آنها برمیگرداند. داشتن غبغب به یکی از معضلات زیبایی این روزها تبدیل شده است. داشتن گردنی باریک و بلند و بدون نقص یکی از معیار های زیبایی است که وجود غبغب مانع از این زیبایی می شود. به همین دلیل روش های نوینی در دنیا و همینطور در ایران وجود دارد که می تواند این زیبایی را به شما برگرداند. ساکشن غبغب یکی از این راه های پرطرفدار جراحی های زیبایی صورت است که امروز می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

انواع روش های ساکشن غبغب

ساکشن غبغب به چند روش مختلف انجام میگیرد. به اختصار هر یک را توضیح می دهیم.

بهترین روش ساکشن غبغب
بهترین روش انجام ساکشن غبغب

ساکشن غبغب

روش اول استفاده از دستگاه های مکنده است که با یک جراحت بسیار کوچک زیر چانه همراه است. چربی های اضافی این ناحیه از طریق دستگاه کشیده می شود.

لیفت غبغب

ساکشن غبغب یا لیفت غبغب با روش پلاسماجت نیز انجام می گیرد. در این روش نقاط ریزی در فواصل کوتاه و کنارهم، توسط پلاسماجت سوزانده می شود. به این ترتیب سطح پوست و حتی لایه های عمقی پوست تحت تاثیر پلاسما قرار گرفته و تخریب می شود. بعد از گذشت مدت کوتاهی پوست ناحیه مذکور کمی جمع تر می شود. برای ساکشن غبغب با این روش باید چند جلسه و با فواصل زمانی کوتاه ( یک ماه ) به پزشک مراجعه کرد.

لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک نیز از جمله روش هایی است که به جهت حفظ تناسب و زیبایی چهره فرد انجام می گیرد. در این روش فرد باید دندان های خود را محکم به روی هم فشار دهد تا عضله ناحیه چانه سفت شود. بدین طریق پزشک می تواند ناحیه انباشته شده از چربی را مشخص کند. پس از آن کانولا در قسمت مورد نظر وارد پوست شده و عمل تخلیه چربی ها انجام می گیرد. جراح لیپوماتیک می تواند به بهترین نحو اقدام به برطرف کردن چربی های نواحی صورت نماید.

لیفت غبغب با هایفوتراپی

هایفوتراپی نیز یکی دیگر از روش های از بین بردن غبغب است. این روش معمولا در مواقعی استفاده می شود که افتادگی غبغب در اثر افتادگی پوست ایجاد شده باشد. در این روش امواج فراصوت با شدت زیادی سلول های پوستی را گرم می کنند. سلول های پوستی تحریک شده و موجب افزایش تولید کلاژن می شود. تجمع زیاد کلاژن ها در زیر چانه باعث سفت شدن و محکم شدن پوست این ناحیه می شود.

بهترین روش انجام ساکشن غبغب چیست؟

با توجه به وجود انواع روش های ساکشن غبغب حال این سوال به وجود می آید که کدام یک از این روش ها از همه بهتر است ؟ معمولا جراح پلاستیک و زیبایی اولویت را بر روی سلامتی افراد قرار داده و با توجه به شرایط جسمی هر فرد از روش خاصی استفاده می کنند. با توجه به اینکه ساکشن غبغب در فضای کوچک چانه انجام می شود و چربی کمی دارد و از نظر زیبایی توازن و قرینگی این ناحیه بسیار با اهمیت است، این کار باید با ظرافت بسیار بالایی انجام بگیرد. بهترین روش انجام ساکشن غبغب به وسیله دستگاه و به کمک دست انجام می گیرد تا بهترین نتیجه را برای بیمار به همراه داشته باشد.

مراحل انجام ساکشن غبغب چیست؟

ساکشن غبغب که به منظور دستیابی به ظاهری زیباتر انجام میگیرد. روشی بی خطر بوده که طی مراحلی ساده توسط دکتر متخصص و جراح پلاستیک و زیبایی انجام می گیرد.
در این روش با ایجاد یک شکاف بسیار باریک در زیر چانه و با استفاده از بهترین دستگاه های حال حاضر پزشکی عمل مکش چربی های اضافه در این ناحیه انجام می گیرد.
عمل تخلیه چربی های اضافه به همین راحتی توسط دستگاه انجام می گیرد. در این روش از بی حسی موضعی استفاده شده و فرد کمترین دردی را حس نمیکند.

مراقبت های بعد از عمل ساکشن غبغب

استفاده از مسکن های تجویز شده توسط پزشکان می تواند برای کاهش درد بعد از لیپوساکشن به شما کمک کند. استفاده از گردنبند کشی که پزشک برای شما تجویز می کند بسیار مهم است. سعی کنید گردنبند مخصوص را بسته و از تکان دادن بیش از حد گردن خود بپرهیزید.

سعی کنید هنگامی که خواب هستید سر خود را کمی بالاتر از بدنتان نگه دارید تا از تجمع مابعات در این محل جلوگیری بشود.

یکی از بهترین مراقبتها و از جمله ضروری ترین اقدامات بعد از ساکشن غبغب نحوه مراقبتهای غذایی است. باید بدانید که پس از جراحی باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید به نحوی که بتوانید اثرات مثبت جراحی را ببینید. تعداد وعده های غذایی را زیاد و مقدار حجم غذا را کاهش دهید تا بتوانید بهترین نتیجه را از جراحی بگیرید.

بهترین دکتر برای رفع غبغب


همانطور که در طول مقاله به آن اشاره شد انجام این جراحی نیازمند دقت بالا و ظرافت بسیاری است. به این دلیل که ساکشن در ناحیه کوچکی انجام میگیرد، دقت پزشک در نتیجه این کار اهمیت بسیار بالایی دارد. دکتر بابک براتی با تجربه چندین ساله در این زمینه می توانند یکی از بهترین گزینه ها برای انجام ساکشن غبغب و رفع چربی های زیادی غبغب باشند. صبر و حوصله بسیار، دقت بالا و داشتن تجربه به همراه تخصص مواردی است که بهترین دکتر را برای ساکشن غبغب معرفی می کند.

سوالات متداول

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *