/ 5.

۶ دقیقه
ساکشن بافت چربی

ساکشن بافت چربی

آنچه می خوانید...

ساکشن بافت چربی از جمله روش های موفق و نوینی است که با هدف حذف چربی های اضافی در بخش های مختلف بدنی انجام می شود. در این روش با بکارگیری انواع ابزارآلات نوین و پیشرفته می توانند چربی انباشت شده در بخش های مختلف شکمی و پهلو ها و بازوان و… را تخلیه کنند.
لیپوساکشن از جمله عمل های زیبایی است که برای لاغری های موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را در جریان جزئیاتی دقیق در خصوص این جراحی نوین قرار دهیم.

ساکشن بافت چربی برای چه کسانی انجام می شود؟

هر بافت چربی را در هر فردی نمی توان ساکشن کرد. اینکه فرد برای اینکار فیت باشد و معیارهای علمی برای ساکشن فرد محیا باشد برای نتیجه کار بسیار مهم است. حفظ سلامتی فرد در اینکار بسیار مهم است و اولویت پزشک قرار دارد. بنابراین سلامتی نسبت به زیبایی اندام فرد در اولویت قرار داده میشود.

در این خصوص دعوت می کنیم از شما برای دیدن توضیحات دکتر بابک حاجی براتی در مورد ساکشن بافت چربی.

جراحی لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

مراحل انجام جراحی لیپوساکشن به شرح زیر است:
در ابتدا بخش های مخصوصی که قرار است تحت عمل جراحی قرار گیرند بی حس می شوند. برای ایجاد بی حسی از انواع مواد بی حسی استفاده می شود.
سپس با ایجاد برش هایی به طول چند سانتی متر و به عمق ۶ سانتی متر می توانند کانالی برای وارد کردن لوله کانولا ایجاد کنند.
لوله کانولا لوله ای است که با ورود به بخش های داخلی بدن و نفوذ به بخش های چربی با ایجاد لرزش و ارتعاشات بافت های چربی را می شکند. در نهایت شاهد هستیم که چربی های شکسته شده با ساکشن به بیرون تخلیه می شوند.

موارد کاربرد ساکشن بافت چربی

جراحی لیپوساکشن در اندام های مختلفی قابل بکارگیری است. مثل:
• شکم و پهلو ها: بعد از جراحی لیپوساکشن شکم، سایز و فرم کلی آن بهبود پیدا می کند. این جراحی بهترین گزینه برای کسانی است که شکم های بزرگی دارند و علاقه دارند که سایز آن را کاهش دهند.
• بازوها
• ران ها
• بخش های داخلی ران
• غبغب
• پشت
• گردن

مزایای جراحی لیپوساکشن

عمل زیبایی لیپوساکشن از بهترین روش هایی است که با هدف ساکشن بافت چربی انجام می شود. مهم ترین مزایایی که می توان برای این جراحی برشمرد:
• در کوتاه ترین زمان می توان بخش عمده ای از چربی های انباشت شده در بخش های مختلف بدن را تخلیه کرد. بنابراین بعد از انجام این جراحی شاهد تغییرات عمده ای در اندام تان خواهید بود.
• این روش جراحی ایمن و بی خطر است. زیرا در طول سالیانی که برای افراد مختلفی انجام شده است گزارش های منفی مبنی بر بروز عارضه های خطرناک نداشته ایم. البته علیرغم اینکه این روش از ایمنی بالایی برخوردار است اما باید در هنگام انتخاب جراح زیبایی نهایت دقت را داشته باشید تا روند جراحی لیپوساکشن با موفقیت بالایی انجام شود.
• حذف حجم قابل توجهی از چربی و ایجاد تناسب اندام
• افزایش اعتماد به نفس افراد
• موارد کاربرد آن متعدد است و در بخش های مختلف می توان آن را بکار گرفت.
• هزینه جراحی لیپوساکشن نسبت به نتیجه ای که در پی آن حاصل می شود کاملاً منطقی و معقول است.

بهترین کاندیداها برای جراحی لیپوساکشن

• کسانی که دارای انباشت چربی به صورت موضعی هستند: در واقع جراحی لیپوساکشن بهترین گزینه برای کسانی است که در بخش های مختلف بدن شان چربی ها به شکل موضعی تجمع یافته است. بنابراین کسانی که به چاقی های مفرط دچار هستند گزینه خوبی برای انجام جراحی لیپوساکشن نیستند.
• کسانی که به بیماری های خاصی مبتلا نیستند و از سلامت عمومی برخوردارند. مثل ابتلا به ایدز و هپاتیت
• کسانی که نگاه واقع بینانه ای نسبت به مزایا و محدودیت های جراحی لیپوساکشن دارند. برخی از افراد تصورات غیر واقع بینانه ای نسبت به جراحی لیپوساکشن دارند. بنابراین باید در ابتدا تصورات آنها درست شود و پس از کسب آگاهی برای انجام این جراحی اقدام کنند.

دوره نقاهت بعد از جراحی لیپوساکشن چقدر است؟

در دوران بعد از جراحی لیپوساکشن به مدت ۵ الی ۷ روز نیاز است که استراحت کنید تا روند بهبودی اولیه حاصل شود. توصیه می شود که در این مدت استراحت کنید و از یکی از اطرافیان تان بخواهید در انجام کارها به شما کمک کند تا فشار زیادی به بخش های تحت جراحی وارد نشود

مراقبت های بعد از جراحی لیپوساکشن

مهم ترین اقداماتی بعد از اتمام روند جراحی و در دوران نقاهت باید انجام شود، موارد زیر هستند:
• نحوه خوابیدن باید به شکلی باشد که به بخش های جراحی شده فشاری وارد نشود. زیرا که در روزهای ابتدایی محل جراحی از حساسیت بالایی برخوردار است و فشار به آن موجب افزایش میزان خونریزی می گردد.
• استفاده از ملحفه های تمیز و عوض کردن آن به طور روزانه: در روزهای ابتدایی بعد از انجام جراحی تا حدودی از بدن خونابه خارج می شود. به همین دلیل نیاز است که از ملحفه هایی استفاده کنید که تمیز باشند و آن ها را هر روز تعویض کنید تا به بخش های جراحی شده آلودگی منتقل نشود.
• استفاده از گن طبی: گن ها برای بهبود وضعیت محل جراحی شده و جمع شدن و لیفت شدن پوست محل جراحی استفاده می شود.
• داشتن برنامه غذایی سالم: در روزهای ابتدایی باید نمک را از برنامه غذایی حذف کنید تا روند بهبودی با سرعت بیشتری پیش رود و میزان خونریزی کاهش پیدا کند.
• عدم استفاده از انواع قرص ها و داروهایی که ضد انعقاد خون و غیر استروئیدی هستند. این داروها منجر به افزایش میزان خونریزی و کبودی می شوند. به همین دلیل تا اتمام روند بهبودی مصرف آنها ممنوعیت دارد.
• استفاده از داروهایی که به منظور کاهش احتمال بروز عفونت تجویز می شود: برخی از داروها با هدف پیشگیری از بروز عفونت تجویز می شود. توصیه می گردد که آنها را در موعد مقرر و بر اساس نسخه پزشک استفاده کنید.

خاتمه

در صورتی که علاقه مند و متقاضی انجام جراحی لیپوساکشن هستید توصیه می شود که در ابتدا نزد بهترین متخصصین و جراح لیپوساکشن حتماً مشاوره هایی را دریافت کنید. زیرا که آگاهی بیشتر در خصوص این جراحی موجب می شود که با اطلاعات دقیق در خصوص انجام یا عدم انجام این جراحی تصمیم گیری کنید. در نهایت احتمال این که دچار پشیمانی شوید کاهش پیدا می کند.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *