/ 5.

۵ دقیقه
رژٰیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی

بهترین رژیم غذایی برای بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

از جمله مهم ترین مواردی که باید بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی رعایت شود، رژیم و تغذیه مناسب بعد از عمل است. رعایت کردن این رژیم تنها به دوره نقاهت و بهبودی خلاصه نمی شود، بیمار برای اینکه به اندام ایده آل خود برسد، باید حتی بعد از یافتن بهبودی کامل رژیم غذایی مناسب را رعایت کند و پرخوری نکند. رعایت کردن این کار باعث می شود تا از تجمع هر گونه چربی در ناحیه شکم جلوگیری شود و نتایج عملی که با سختی انجام شده است، تحت الشعاع قرار نگیرد.

تغذیه بعد از ابدو

در این متن قصد داریم تا از تغذیه مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی برای شما سخن بگوییم، اگر در حال مطالعه این مقاله هستید؛ یا این عمل را انجام داده اید یا قصد انجام آن در آینده را دارید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا راهنمایی های لازم در این زمینه رابرای شما شرح دهیم.

ابدومینوپلاستی

در مقالات پیشین به صورت جامع در رابطه با عمل ابدومینوپلاستی توضیحات کامل را داده ایم، در این مقاله نیز قبل از آن که به تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی اشاره کنیم به صورت مختصر در رابطه با این جراحی توضیحاتی را به شما خواهیم داد.

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم در کنار لیپوماتیک یکی از روش های برطرف کردن چربی ها و پوست اضافه شکم است که باعث شده است فرد چاق دیده شود و اعتماد به نفس او را از بین برده است. در اغلب مواقع افرادی به سمت این جراحی جذب می شوند که سایر روش ها مانند ورزش و رژیم های غذایی برای لاغری آن ها تاثیر گذار نبوده است.

در واقع این عمل به بازیابی فرم شکم کمک شایانی می کند و افرادی که به دلایل مختلف مانند چاقی موضعی، بارداری، زایمان و … دچار ظاهری نا خوشایند در ناحیه شکم شده اند می توانند از این روش استفاده کنند.

چه کسانی می توانند ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

از آن جایی که این عمل، عملی سلیقه ای است، اگر صرفا شرایط جسمانی مناسب را دارا بودید؛ اضافه وزن نداشتید، سیگار نمی کشیدید، می توانید برای انجام این عمل اقدام کنید در ادامه به برخی از افرادی که می توانند این عمل را انجام دهند و افرادی که این عمل برای آن ها ممنوع است اشاره می کنیم.

افرادی که چاقی بیش از اندازه دارند نمی توانند این جراحی زیبایی را انجام دهند، همچنین اگر فردی در دوره بارداری خود به سر می برد این عمل برای او ممنوع است. همچنین اگر خانمی قصد زایمان در آینده را دارد بهتر است که اول فرزند خود را به دنیا آورد تا عمل زایمان او باعث تغییر شکل دوباره ناحیه شکم نشود.

اقدامات بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید نکاتی را رعایت کنید تا نتیجه عمل شما کاملا خوشبینانه پیش برود و با مشکل خاصی بعد از عمل مواجه نشوید این مراقبت ها عبارت اند از:

  • داروهایی که پزشک برای شما تحویز می کند را به موقع مصرف نمایید.
  • لباسی مخصوصی (گن) که بعد از عمل ابدومینوپلاستی به شما داده می شود را بپوشید و از پوشیدن آن تا پایان دوره بهبودی اجتناب نکنید.
  • انجام فعالیت های سنگین و فعالیت های ورزشی را به دو ماه بعد از روز عمل موکول کنید.
  • بعد از گذشت مدتی ورزش  را شروع کنید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید.

رژیم غذایی بعد از جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

سبک زندگی خوب و رژیم غذایی مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی به شما بسیار کمک می کند تا بدنی سالم داشته باشید و فرم شکم شما بر نگردد. اما باید و نباید های مصرف مواد غذایی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

چه موادی باید بعد از ابدومینوپلاستی مصرف شود؟

مصرف آب یکی از ضروری ترین مواردی است که باید بعد از عمل ابدو رعایت کنید. مصرف این ماده به بدن کمک می کند تا کار انتقال مواد غذایی را راحت تر انجام دهد و بدن با سرعت بیشتری دوره بهبودی خود را پشت سر بگذارد. همچنین مصرف آب به جلوگیری از یبوست کمک می کند.

ویتامین ها

ویتامین هایی برای کاهش خطر عفونت و کمک به بازسازی پوست بعد از عمل جراحی نیاز است. باید از ویتامین های Aو C پس از جراحی به بهبودی شما کمک خواهد کرد.

مصرف پروتئین ها

پروتئین های نیز نقش مهمی را در روند بهبودی شما دارند و عضوی کار آمد در روند درمان هستند. مصرف آن ها به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

ممنوعیت های غذایی بعد از ابدومینوپلاستی

غذاهای فرآوری شده

بعد از عمل ابدومینوپلاستی خوردن غذاهایی مانند فست فود و غذاهای آماده مضر است و باعث می شوند که التهاب بدن بیشتر شود. بهتر است که مصرف این غذاها متوقف شود و از خوردن کربوهیدرات ها یی مانند نان، برنج و غلات پرهیز شود.

مشروبات الکلی و دخانیات

بهتر است که مصرف این موارد به حداقل دو هفته بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی موکول شود زیرا سیگار و الکل باعث می شوند تا بدن دیرتر سلامت خود را بازیابد و خون بدن را رقیق می کند.

چربی

اگر بخواهیم به اهمیت مصرف نکردن چربی بعد از ابدومینوپلاستی اشاره کنیم همین کافی است که بگوییم شما عمل جراحی را انجام داده اید تا از شر این چربی ها خلاص شوید، برای اینکه نتیجه ای که از این عمل می گیرید برای شما راضی کننده باشد لازم است که خود را محدود کنید و مصرف مواد غذایی که چربی های اشباع شده ای دارد و در محصولات حیوانی و سرخ کردنی ها وجود دارد خود داری کنید.

البته می توانید از چربی های مفید و خوب مانند روغن زیتون، کنجد و …. مصرف داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر از این زمینه می توانید به صفحه اینستاگرام دکتر براتی جراح پلاستیک و زیبایی مراجعه کرده و از راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.