/ 5.

۵ دقیقه

لیفت ابرو قبل و بعد

آنچه می خوانید...

لیفت ابرو یکی از روش های جدید پزشکی برای بالا کشیدن ابروها است که توسط بهترین متخصصین زیبایی انجام می گیرد. تغییراتی که در طول بالارفتن سن به وجود می آیند، زیاد هستند. اما تغییرات ظاهری، آن دسته از تغییراتی هستند که بیشتر از بقیه به چشم می آیند. پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی باعث به وجود آمدن روش های نوین و جدیدی به شده است. با استفاده از آن ها می توان این تغییرات را نامحسوس کرد و به چهره زیبایی بیشتری بخشید.

لیفت (lift)

لیفت بهترین روشی است که برای جوانسازی و برطرف کردن چین و چروک انجام می شود.به طور کلی لیفت به معنی کشیدن است و در متدهای زیبایی زیادی از آن استفاده می شود؛ مانند لیفت لب، لیفت بازو، لیفت شقیقه و …

لیفت ابرو چیست؟

نقش ابرو ها در چهره به شدت پر رنگ است و حتی در مواقعی می توان سن فرد را از طریق آن ها حدس زد. نا متناسب بودن یا افتادگی آن ها که ممکن است با گذشت زمان و بالا رفتن سن و افتادگی عضلات پیشانی،به وجود آید، حالتی نامناسب به چهره می دهد و آن را بی حال و خسته نشان می دهد. با استفاده از لیفت ابرو می توان حالت ابروها را با چهره فرد متناسب کرد و همچنین سایه ای که به دلیل افتادگی ابروها بر روی چشم ها ایجاد شده است و باعث کاهش زیبایی شده است را از بین برد.

لیفت ابرو چیست؟

چه افرادی کاندیدای انجام لیفت ابرو هستند؟

به صورت کلی لیفتینگ ابرو به افرادی که می خواهند چهره ای زیباتر داشته باشند و تغییراتی در ظاهر خود به وجود آورند، پیشنهاد می شود. اما افرادی که دارای ابروهایی افتاده، چین و چروک و خطوطی عمیق در ناحیه چشم و ابرو هستند نیز می توانند از لیفتینگ ابرو بهره ببرند.

مزایای لیفت ابرو

مهم ترین مزیت لیفتینگ ابرو، جوانسازی و شادابی پوست، از بین بردن احساس خستگی و بیحالی چشم ها است. اما از دیگر مزایای آن می توان به از بین بردن خطوط دور چشم، رفع چین و چروک ها، از بین بردن خط اخم و … اشاره کرد.

انواع لیفت ابرو

انواع روش های لیفت ابرو

لیفت ابرو با بوتاکس

بوتاکس یکی از روش های پرکاربرد برای جوانسازی پوست است . این روش در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و احتیاج به بستری بعد از عمل ندارد. در این متد، پزشک بعد از اینکه نقاطی را برای تزریق بوتاکس مشخص کرد آن بخش ها را با استفاده از بی حسی موضعی بی حس می کند و از آن قسمت ها بوتاکس به زیر پوست تزریق می شود.

عوارضی که بعد ازتزریق بوتاکس صورت مشاهده می شود؛ مانند کبودی، قرمزی و زخم کاملا طبیعی هستند و بعد از مدتی از بین خواهند رفت. ماندگاری این روش کوتاه است و احتیاج دارد که هر چند وقت یکبار تمدید شود. در صورتی که تزریق بوتاکس با سایر روش های لیفت ترکیب شود ممکن است که نتیجه و ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد.

لیفت ابرو با تزریق ژل

از این روش برای حالت دادن به ابرو از پر کننده های پوستی استفاده می شود. با تزریق ژل ها پوستی معتبر و مجوز دار به زیر پوست چین و چروک ها پر می شوند. این روش نیز مانند تزریق بوتاکس در مدت کوتاهیی انجام می شود آنجایی که غیر تهاجمی است،به دوره بهبودی احتیاج ندارد وعوارض به شدت کمی دارد.

لیفت ابرو با نخ

این متد از روش های زیبا سازی پوست با کمترین عوارض است که با استفاده از نخ در زیر پوست، باعث کلاژن سازی می شود. در این روش از نخ های سازگار با بدن استفاده می شود و ماندگاری آن با توجه به موارد مختلف بین ۱۲ تا ۱۸ ماه متغیر است و به تمدید احتیاج دارد.

لیفت ابرو با لیزر

در این روش اشعه لیزر سلول های میانی پوست را تحریک می کند و باعث میشود کلاژن سازی (کلاژن تاثیرگذارترین مورد در جوانسازی پوست است که با بالارفتن سن تولید آن کاهش میابد) با شدت و سرعت زیادی انجام شود. این کار در از بین رفتن چین و چروک ناحیه پیشانی که بالا کشیدن ابرو را به دنبال دارد تاثیر دارد.

لیفت ابرو با جراحی

جراحی روش دیگری که برای لیفتینگ ابرو استفاده می شود. در مواقعی که پوست فرد چین و چروک های زیادی دارد که با روش های غیر جراحی قابل رفع شدن نیست؛ با تشخیص پزشک جراحی صورت می گیرد. لیفت ابرو با جراحی روشی دائمی است. این روش به بیهوشی احتیاج دارد و به طبع دوران نقاهت بیشتری دارد و ممکن است که پس از جراحی عوارض بیشتری بیمار را تهدید کند.

روش های جراحی خود انواع مختلف دارند که شامل:

  • لیفت اندوسکوپی ابرو وپیشانی
  • لیفت پیشانی و ابرو با برش های موقت
  • لیفت با ایجاد برش در ناحیه رویش مو
  • لیفت با ایجاد برش موقت

فیلم لیفت ابرو

لیفت ابرو در خانه

مطالبی که با این عنوان ها در بستر اینترنت موجود هستند که جنبه پزشکی و علمی ندارند. این گونه از لیفت بیشتر در آرایشگاه ها با استفاده از مواد، صابون های لیفتینگ ابرو و… صورت می گیرند. باید گفت که این روش ها موقت هستند و بیشتر به عنوان یکبار استفاده به کار می آیند.

عوارض لیفت ابرو

اغلب روش های لیفت معمولا غیر تهاجمی هستند و اگر توسط پزشکی متخصص و در کلینیکی معتبر انجام شود، عوارض کمی به دنبال خواهند داشت. دکتر براتی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تمامی خدمات زیبایی و جوانسازی پوست در معتبر ترین کلینیک زیبایی انجام می دهند.

هزینه لیفت ابرو

برای اینکه بتوان هزینه کامل لیفت ابرو را مشخص کرد؛ موارد مختلفی دخیل هستند. مانند متدی که انجام می شود، دستمزد پزشک، هزینه های کلینیک و سایر موارد. اگر تا به حال به لیفت ابرو فکر کرده اید؛ اما نمی دانید کدام روش برای شما بهتر است و مطابق با آن چه مقدار باید هزینه کنید؛ به بهترین جراح پلاستیک و متخصص زیبایی مراجعه کنید.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *