/ 5.

۶ دقیقه
جراحی لیفت بازو

همه چیز درباره جراحی لیفت بازو و مزایای آن

آنچه می خوانید...

عوامل و دلایل گوناگونی مانند افزایش سن، کشیدگی پوست، کاهش و یا افزایش وزن و … وجود دارند، که در ایجاد شلی بازو نقش دارند.

شل شدن بازو و ایجاد چربی و پوست اضافه در ناحیه بازو برای هر فردی یک موضوع ناخوشایند است. چرا که با وجود این موارد، زیبایی اندام افراد در معرض خطر قرار می گیرد. اما امروزه روش ها و انواع جراحی هایی به وجود آمده اند که؛ به راحتی این مشکل را برطرف می کنند. به گفته دکتر بابک براتی ، یکی از بهترین راهکار ها برای از بین بردن افتادگی بازوها جراحی لیفت بازو می باشد .

جراحی لیفت بازو چیست ؟

جراحی لیفت بازو به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می شود. در این جراحی با حذف پوست های اضافی بازو، از بین بردن چربی های اضافی ناحیه بازو می توان پوستی صاف، محکم و سفت در اطراف ناحیه بازو داشت.

همچنین در براکیوپلاستی یا همان لیفت کردن بازو، می توان افتادگی های زیر بغل را نیز از بین برد. از بین بردن افتادگی زیر بغل نیز سبب می شود؛ زیر بغل و ناحیه بازوی شما شکل ظاهری بهتری داشته باشد.

جراحی لیفت بازو به چه کسانی توصیه می شود؟

 • اگر قسمت پایینی بازوهای شما دچار شلی و افتادگی شده است و همچنین دارای وزن طبیعی و بدون تغییر هستید، بهتر است انواع روش های جراحی لیفت بازو را امتحان کنید.
 • اگر در گذشته دارای اضافه وزن بودید؛ و اکنون مقدار زیادی از وزن خود را از دست داده اید. لیفت کردن بازو ها روش بسیار خوبی برای حذف چربی های اضافی بازو می باشد.
 • افراد مسن که به علت افزایش سن، بافت های بدن آنها دچار تخریب میشود؛ میتوانند انواع عمل های لیفت کردن بازو را امتحان کنند تا پوست و بافت اضافی ایجاد شده در ناحیه بازوهای خود را از بین ببرند.
جراحی لیفت بازو

روش جراحی لیفت بازو چگونه است؟

بطور کلی فرایند و روشی که برای براکیوپلاستی در نظر گرفته شده است؛ شامل برش و حذف بخش های اضافی بازو می باشد، ه توسط پزشک انجام می شود. مراحلی که برای انجام این عمل جراحی زیبایی طی می شود، شامل مراحل زیر می باشد:

 1. در ابتدا نیاز است تا به پزشک مراجعه کنید. پزشک با بررسی وضعیت بدن و بازوهای شما و انجام آزمایشاتی، سلامت شما را برای انجام عمل تایید می کند.
 2. در هنگام عمل جراحی لیفت بازو، نیاز است تا شما به صورت کامل و یا محدود بیهوش شوید.
 3. در طی عمل، پزشک نواحی را که از قبل مشخص کرده است؛ را برش می زند. این برش ها معمولا در قسمت داخلی و یا بخش پشتی بازو ایجاد می شوند. بسته به میزان شل بودن و بافت اضافی بازوی شما، پزشک برش را ادامه می دهد. در برخی از افراد، این میزان برش در حد چند سانتی متر می باشد و در برخی دیگر این برش می تواند از زیر بغل تا آرنج امتداد داشته باشد.
 4. اگر شل شدن بازو صرفا به علت پوست اضافی باشد؛ که پزشک پوست را برش زده و حذف می کند. اما اگر چربی ها و بافت های اضافی مسبب به وجود آمدن شلی پوست باشند، پزشک به کمک روش لیپوساکشن چربی ها را از بین می برد و یا بافت های اضافی را لیفت می کند.
 5. پس از طی این مراحل، برش ها زده شده، بسته می شوند و می توانید به راحتی مشاهده کنید که بازوهای شما و بخش های اضافی آنها لیفت شده اند.

مزایای عمل جراحی لیفت بازو

برخی از مزایای براکیوپلاستی شامل موارد زیر می باشد:

 1. چربی و بافت اضافی در ناحیه بازو از بین می رود.
 2. لیفت کردن و حذف بخش های اضافی سبب می شود تا در قسمت بالا تنه لاغر تر باشید.
 3. روش لیفت کردن برای حذف بخش های اضافی بازو، یک روش کوتاه مدت است؛ یعنی می توانید در کوتاهترین زمان به نتیجه دلخواه خود برسید.
 4. در مقایسه این روش با روش ورزش کردن برای حذف چربی های بازو می توان گفت روش عمل لیفت مزایای بیشتری دارد. برای مثال با این روش پوست شما دچار ترک و پارگی نمی شود.
 5. مهم تر ین مزیتی که می توان برای این روش بیان کرد؛ آن است که زیبایی دست ها و بازو های شما چندین برابر می شود.

خطرات و عوارض احتمالی لیفت بازو

گاهی ممکن است در اثر عمل جراحی لیفت برای بازوها، خطرات و عوارض احتمالی برای شما نیز وجود داشته باشد. که این عوارض می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ممکن است در افراد در اثر برش هایی که بر روی بازو زده می شود، زخم های اسکار و یا جای آنها برای مدت زمان طولانی یا دائمی بر روی بازو باقی بماند.
 • به علت عدم دقت کافی پزشک در حین عمل جراحی، ممکن است که آسیب هایی به رگ ها، بافت ها و یا عضله های ناحیه بازو وارد شود.
 • همچنین ممکن است مایعاتی در محل عمل جراحی تجمع یابند.
 • احتمال آنکه نکروز چربی و یا پدیده از بین رفتن چربی ها در بازوها رخ دهد، وجود دارد.
 • در مواقعی احتمال آنکه عمل جراحی به خوبی انجام نشود و همچنین بازوهای شما تقارن نداشته باشند، وجود دارد.
 • و ….

مراقبت های بعد از براکیوپلاستی

موارد مهمی که باید پس از عمل لیفت بازو به آنها توجه شود:

پس از اینکه عمل جراحی براکیوپلاستی شما پایان یافت، نیاز است تا مواردی را رعایت کنید و همچنین نکاتی را در نظر داشته باشید:

 1. پس از عمل لیفت ممکن است که بازوهای شما دچار تورم شوند؛ نیاز است برای کنترل این تورم ها بازو ها خود را به کمک لباس و یا پارچه ای مخصوص فشرده کنید.
 2. بهتر است که به دستورات و دستورالعمل های پزشک خود برای مراقبت های پس از عمل توجه کنید. بطور مثال در مواردی نیاز است تا از پماد ها و یا داروهایی برای بهبود زخم های خود استفاده نمایید.
 3. سیگار نکشیدن پس از عمل لیفت بازو بسیار مهم است؛ چرا که سیگار کشیدن سبب خطر ابتلا به عفونت و ایجاد زخم های دائمی اسکار می شود. همچنین سیگار کشیدن روند بهبود شما را به طور چشمگیری کاهش می دهد.
 4. پس از گذشت دو هفته از عمل باید بتوانید به محل کار یا تحصیل خود بروید و فعالیت های سبک را از سر بگیرید و پس از گذشت ۶ هفته باید به زندگی عادی خود باز گردید.
 5. وجود هرگونه اختلال در موارد فوق؛ نیازمند آن است که به پزشک خود مراجعه کنید و با وی مشورت کنید.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *