/ 5.

۴ دقیقه
جراحی بینی

همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی

آنچه می خوانید...

شما هم جزو کسانی هستید که فرم و ظاهر بینی خود را دوست ندارید؟  آیا به جراحی زیبایی بینی فکر میکنید؟ به دنبال بهترین جراح بینی هستید؟ به دنبال یافتن پاسخ سوالات متداول جراحی بینی هستید؟ اگر تصمیم قطعی خود را برای انجام جراحی زیبایی بینی گرفتید و هنوز در مورد روند انجام این جراحی اطلاعات کافی ندارید، این مطلب را بخوانید تا شما را با جزئیات این جراحی آشنا کنیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی بینی از جمله جراحی هایی است که افراد از سن کم به آن فکر میکنند و منتظرند تا سنشان برسد و برای این کار اقدام کنند. این جراحی کمک چشمگیری به زیبایی چهره شما میکند زیرا بینی در مرکز چهره قرار دارد و بیشتر از اعضای دیگر در صورت در معرض دید است.با انجام این جراحی ،بینی شما خوش فرم شده و ایرادات و مشکلاتی مانند انحراف، عدم تقارن سوراخ ها، پولیپ و شکستگی برطرف میشود.به طور کلی این جراحی جزو پرطرفدار ترین جراحی ها بین جوانان و نوجوانان است.

هدف از جراحی بینی چیست؟

افراد با توجه به فرم بینیشان با اهداف مختلفی اقدام به جراحی میکنند. شما با انجام جراحی بینی ، تغییراتی را در شکل، اندازه و ظاهر بینی خود مشاهده میکنید به تعدادی از این تغییرات در زیر اشاره میکنیم.

 • باریک شدن استخوان بینی
 • تنگ و یا گشاد شدن سوراخ های بینی
 • صاف شدن تیغه بینی
 • اصلاح شکل نوک بینی
 • تغییر در زاویه بین بینی و لب بالا

انواع جراحی بینی

افراد با توجه به سلیقه ای که دارند خواهان مدل های مختلفی هستند. ولی به طور کلی ما سه مدل را در نظر  میگیریم.

 • عمل بینی طبیعی .
 • عمل بینی فانتزی یا  عروسکی .
 • عمل بینی نیمه فانتزی .

شما باید با توجه به چهره و تناسب بینی با سایر اجزای صورتتان یکی از این مدل ها را انتخاب کنید.

ویژگی های بینی گوشتی و استخوانی

نتیجه عمل بینی های گوشتی دیرتر مشخص میشود و نیاز به زمان بیشتری دارد. اما بینی های اسنخوانی نتیجه بهتر و زودتری دارند.به طور کلی بینی هایی که پوست نازک و غضروف سفت و محکم تری دارند استخوانی هستند و معمولا قوز دارند.

انواع روش های جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی کدامند؟

پزشک با توجه به تجربه و مهارتی که دارد یکی از روش های جراحی را برای بیمار خود در نظر میگیرد. به صورت کلی دو روش برای انجام جراحی زیبایی بینی وجود دارد. که در زیر هر یک را به صورت کامل توضیح میدهیم.

جراحی رینوپلاستی با تکنیک بسته

این نوع جراحی به این صورت است که پزشک تمام برش ها را از داخل انجام میدهد و زخم ها همه داخل بینی هستند. در این روش برش ها از چشم شما پنهان میماند و شما نگران جای بخیه و روی بینی خود نیستید.

مزایای جراحی بینی بسته

نماندن جای زخم بر روی بینی

روند سریع در بهبود زخم های بینی

زمان کوتاه جراحی

کم بودن ورم بینی نسبت به سایر روش ها

گردش خون راحت تر

جراحی رینوپلاستی با تکنیک باز

در این نوع جراحی بینی به طور کامل باز میشود و پزشک میتواند به راحتی غضروف و استخوان ها را مشاهده کند. پزشک با ابزار  های دقیق جراحی بین دو سوراخ بینی و پره ها را برش میدهد و پوست را به سمت بالا میکشد.

مزایای جراحی بینی باز

تسلط و مشاهده کامل پزشک بر روی بینی

جراحی دقیق تر

تغییرات بیشتر در ظاهر بین

عوارض طولانی مدت جراحی بینی:

جراحی بینی نیز مانند هر جراحی دیگری ممکن است عوارضی داشته باشد که دانستن آن میتواند به تصمیم نهایی شما کمک کند.

 • ماندن جای زخم و بخیه روی بینی.
 • تغییر رنگ پوست بینی.
 • خون دماغ شدن.
 • بی حسی در ناحیه بینی.
 • کج شدن بینی و مشکلات تنفسی.

نمونه واقعی جراحی بینی

سخن پایانی:

در این مقاله سعی کردیم مهمترین نکات درباره جراحی بینی را برای شما شرح دهیم. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در پایین همین صفحه بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.هرگونه نظر و پرسش و پاسخی در این سایت توسط دکتر بابک حاجی براتی پاسخ داده خواهد شد.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *