/ 5.

۶ دقیقه
تزریق فیلر لب

نکات مهم درباره تزریق ژل لب

آنچه می خوانید...

تزریق ژل لب یکی از روش های جدیدی است که برای برجسته سازی لب ها استفاده می شود. می توان گفت که داشتن لب هایی بزرگ، برجسته و قلوه ای خواسته تعداد زیادی از افراد است.افرادی به صورت طبیعی لب هایی زیبا و برجسته دارند، اما برخی ها دارای لب های نازک و کم حجم تری نسبت به دیگران هستند.

البته همه لب ها زیبایی خاص خودشان را دارند و همه انسان ها با توجه به همه ویژگی های ظاهری زیبا هستند، اما برای افرادی که از چهره خود راضی نیستند و قصد دارند لب هایی برجسته تر داشته باشند راه های زیادی مانند تزریق فیلر یا تزریق ژل وجود دارد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل این روش زیبایی بپردازیم به سوالاتی مانند اینکه؛ آیا تزریق ژل لب دائمی است؟ تزریق ژل لب  چقدر ماندگاری دارد؟ عوارض تزریق ژل لب چیست؟ پاسخ دهیم پس تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

انواع ژل لب

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تزریق ژل لب انواع مختلف و زیادی دارد و افراد به میل خود یکی از این مدل ها را برای تزریق انتخاب می کند. این مدل ها عبارتند از:

 • تزریق ژل لب روسی
 • تزریق ژل مدل قلوه ای
 • تزریق ژل لب گرد
 • تزریق ژل لب طبیعی

در تزریق طبیعی ژل لب میزان ژلی که تزریق می شود به گونه ای انتخاب می شود تا فرد ظاهری طبیعی اما زیبا ذداشته باشد. معمولا اگر انتخاب مدل تزریق ژل خود را به بهترین جراح پلاستیک بسپارید او با بررسی چهره شما و تناسب آن ها، بهترین نوع تزریق ژل را برای شما انتخاب می کند و می توانید از این انتخاب نتیجه مثبتی دریافت کنید.

 • تزریق ژل لب مدل عروسکی

حتما تا به حال لب هایی به شدت حجیم و قلوه ای را دیده اید، این لب ها لب های عروسکی یا تزریق ژل لب به شکل باربی هستند. باید به این موضوع اشاره کنیم که تزریق مدل عروسکی چهره فرد را کاملا از حالت طبیعی خود خارج می کند و به آن ظاهری مصنوعی می دهد، اما باز هم توسط تعداد زیادی مورد استقبال قرار می گیرد و این تزریق را انجام می دهند.

تزریق ژل لب روسی

ماندگاری تزریق ژل لب

بعد از اینکه فیلر یا ژل را تزریق کردید ممکن است که این نگرانی برای شما به وجود آید که تا چه مدت ژل بر روی لب شما باقی می ماند و لب هایی قلوه ای و حجیم خواهید داشت؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت مدت زمان میانگین ماندگاری ژل بین ۱۲ تا ۱۸ ماه است. اما باز هم این زمان به مواد مختلفی قبیل؛ نوع ماده مصرفی، نحوه ی مراقبت شما، شرایط بدنی و جسمانی شما بستگی دارد. هر چقدر که نوع ژل مصرفی متمرکزو غلیظ تر باشد ماندگاری آن بیشتر خواهد بود. اما در هر صورت بعد از اتمام این دوره به تمدید احتیاج پیدا خواهید کرد و دوباره باید برای تزریق ژل اقدام کنید.

بهترین کاندیدهای تزریق ژل لب

چه کسانی می توانند تزریق فیلر به لب را انجام دهند و چه افرادی نمی توانند؟ غریزه و تمایل انسان به زیبایی کاملا قابل درک است و در صورتی که دارای شرایط مناسب برای انجام اعمال زیبایی باشید، می توانید آن را انجام دهید. اما انجام دادن این عمل ها در زمانی که شرایط مناسب جسمانی برای آن را نداشته باشید ممکن است که برای شما خطرات جبران ناپذیری را به وجود آورد. بهترین کاندیدهای تزریق فیلر لب عبارتند از:

 • افرادی که لب های باریک دارند.
 • افرادی که از چهره خود راضی نیستند و اعتماد به نفس آن ها به همین علت پایین آمده است.
 • افرادی که تمایل به داشتن لب های حجیم تر دارند.

چه افرادی نمی توانند تزریق ژل لب را انجام دهند؟

اگر در شرایط  خاصی مانند شیردهی یا در دوره بارداری خود هستید بهتر است که حجیم کردن لب های خود را تا مدتی به تعویق بیندازید. وجود عفونت در قسمت های مختلف صورت نیز ممکن است باعث ایجاد خطراتی شود و بهتر است تا درمان آن صبر کنید.

در آخر افرادی که قصد دارند برای موارد درمانی به دندانپزشکی مراجعه کنند، بهتر است این کار را قبل از تزریق ژل انجام دهند و به هیچ عنوان بلافاصله بعد از تزریق ژل به دندانپزشکی مراجعه نکنند.

تزریق ژل و بوتاکس چه تفاوتی با یکدیگر دارد؟

در واقع تزریق بوتاکس بیشتر برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد و اینکار را با فلج کردن برخی از اعصاب و بلاک کردن آن ها صورت می دهد. اما ژل ها پر کننده هایی هستند که برای حجم دهی و پرکردن مناطق مختلف به آن ها تزریق می شوند.

عوارض تزریق ژل لب

نه تنها این متد بلکه تمامی عمل هایی که برای زیبایی یا درمان خود انجام می دهید، باید توسط بهترین متخصصان و پزشکان انجام بگیرد. حتما این مورد را جدی بگیرید و قبل از انجام هر گونه عملی تحقیقات لازم را جمع آوری کنید و نمونه کارهای سابق آن پزشک را بررسی کنید. نکته دیگری که وجود دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است این است که به هیچ عنوان به آرایشگاه ها یا سالن های زیبایی مراجعه نکنید.

اگر که موارد فوق که به آن ها اشاره شد را رعایت کنید و به این شکل تزریق به درستی اتفاق بیوفتد، عوارض جدی و خطرناکی شما را تهدید نخواهد کرد و می توانید از لب های جدید و حجیم خود لذت ببرید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق هم به مانند انتخاب دکتر از اهمیت بالایی برخوردار است، این موارد توسط دکتر به شما گفته خواهد شد. در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 • اگر بعد از تزریق ژل دچار قرمزی و التهاب شدید، احتیاجی به نگرانی نیست این موارد ازعوارض طبیعی این عمل است و به صورت معمول پس از دو یا سه روز از بین خواهند رفت.
 • برای برطرف کردن تورم می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کرده و در صورتی که این عوارض به صورت آزاردهنده ای ادامه دار بود، دوباره به پزشک مراجعه کنید.
 • تا یک هفته بعد از تزریق از مصرف داروهای منعقد کننده خون خودداری کنید.
 • تا مدتی پس از تزریق به ناحیه تزریق و لب های خود دست نزنید تا باعث جابه جایی فیلر های تزریق شده، نشوید.

کلام آخر

تزریق ژل لب روشی است که در سال های اخیر از آن استقبال زیادی شده است، در صورتی که تحقیقات لازم را درباره آن صورت دهید می توانید با اطمینان کامل این عمل را انجام و در ادامه به نتیجه دلخواه خود برسید. شما می توانید سوالات خود درباره این عمل را از دکتر براتی جراح پلاستیک و زیبایی در ادامه همین مقاله مطرح کنید و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.