/ 5.

۸ دقیقه
تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی

آنچه می خوانید...

همه مردم فارق از جنسیت به طور حتم زمانی که پا به دوره میانسالی میگذارند از تغییرات به وجود آمده در پوست صورت خود در این دوران ناراضی هستند . نارضایتی از چین چروک هایی که در این دوران برای افراد به وجود می آید، با روش های نوین در پزشکی قابل برطرف کردن است. در مواردی افراد نیاز به جراحی پلک پیدا می کنند، گاهی نیز فرد دچار چین و چروک زیر چشم می شود. یکی از راه هایی که میتواند این چین چروک ها کاهش دهد و یا به طور کامل از میان بردارد تزریق چربی به صورت است.

ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با روش جوانسازی صورت با تزریق چربی، مزیت ها و عوارض آن صحبت کنیم .

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یک روش جوانسازی پوست است که در همه نواحی از بدن امکان پذیر است. البته به این روش زیبایی، پیوند چربی هم گفته می شود زیرا چربی از برخی نقاط خود فرد گرفته شده و به ناحیه مد نظر تزریق خواهد شد. تزریق چربی به منظور زیبایی و جوانسازی افراد انجام خواهد شد زیرا زمانی که افراد پا به سن می گذارند دیگر بدن آن ها نمیتواند کلاژن سازی کند و میزان الاستین بدن کاهش خواهد یافت، همین امر موجب بروز چین و چروک و خشکی پوست خواهد شد. در نتیجه افراد مایل به تزریق چربی به صورت خود هستند. به این صورت که چربی آن ها از ران یا قسمت های مشخص شده دیگر بدن گرفته خواهد شد و به نواحی مد نظر تزریق می شود. نواحی مانند صورت،لب،فرورفتی گونه،سینه و…

تزریق چربی به نواحی مختلف صورت

همانطور که در بالا بیان کردیم تزریق چربی به همه نواحی امکان پذیر خواهد بود ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با چربی صورت صحبت کنیم. تزریق چربی به نواحی مختلف صورت از جمله: زیر چشم،گونه،لب، امکان پذیر خواهد بود.

تزریق چربی به زیر چشم

صورت افراد با افزایش سن به غیر از اینکه دچار چین چروک خواهد شد؛ گودی زیر چشم و سیاهی زیر چشم هم در آن ها به وجود می آید. البته این شرایط در هر فرد متفاوت است و در هر فردی در یک سن مختلف ایجاد می شود. یکی از روش هایی که میتوان سیاهی و گودی زیر چشم را به وسیله آن از بین برد تزریق چربی به زیر چشم است.

تزریق چربی به ناحیه زیر چشم در واقع از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است. ناحیه زیر چشم به دلیل پوست حساسی که دارد باید توسط متخصصین و با دقت بالایی انجام شود. تزریق چربی به این ناحیه باید با سرعت بالا صورت پذیرد تا چربی به نواحی دیگر نفوذ نکند و همچنین باید فرد به صورت نشسته این کار را انجام دهد؛ زیرا اگر دراز کشیده باشد امکان اینکه چربی به نواحی دیگر سرایت کند زیاد است.

تزریق چربی به لب

گاهی افراد به هر دلیلی از فرم لب های خود ناراضی هستند و حتی افراد مسن ممکن است به دلیل افزایش سن فرم لب های قبلی خود را از دست داده و نیاز به تزریق چربی داشته باشند. در این صورت میتوان از این روش زیبایی استفاده کرد. فرد میتواند به سلیقه خود انتخاب کند که تزریق چربی تنها به لب پایین باشد یا برای لب بالا هم تزریق انجام شود. در واقع این روش عوارضی برای لب و دیگر نواحی صورت ندارد زیرا با چربی خود فرد انجام خواهد شد و این روش نسبت به روش های دیگر مانند پروتز و تزریق ژل بی خطر تر است.

تزریق چربی به گونه

گونه هم مانند نواحی دیگر بدن در اثر افزایش سن دستخوش تغییرات خواهد شد. البته به این معنی نیست که تنها افراد مسن این روش زیبایی را انجام خواهند داد. در واقع افرادی که بنا به هردلیلی از فرم گونه خود ناراضی هستند میتوانند این روش زیبایی را انجام دهند. گاهی اوقات کسانی که لاغر شده اند و برجستگی گونه آن ها هم از بین رفته است و کسانی که به طور مادرزادی فاقد گونه های برجسته هستند هم کاندید مناسبی برای انجام این عمل به حساب می آیند.

تزریق چربی صورت و مراحل انجام آن

در اولین مرحله چیزی که فرد برای انجام این روش زیبایی به آن احتیاح دارد چربی است. این چربی باید از بدن خود فرد دریافت شود در نتیجه باید این چربی به روش لیپوساکشن از بدن خارج شود. چربی های اضافی از مناطق شکم، باسن و ران برداشته می شوند.

پس از خارج کردن چربی باید چربی های سالم از چربی هایی با سلول های آسیب دیده جدا شود. سپس با استفاده از سانتریفیوژ ماده طلایی رنگ از چربی های سالم جدا می شود و چربی های به دست آمده و پاکسازی شده به ناحیه مورد نظر تزریق خواهد شد.

تزریق چربی و تمدید مجدد آن

زمانی که افراد تزریق چربی به یک ناحیه از صورت خود را انجام می دهند بعد از مدتی بیان کرده اند که این چربی از بین رفته و فرم ناحیه مورد نظر به قبل از تزریق چربی بازگشته است. در نتیجه این روش را بی فایده دانسته اند . باید بیان کنیم که اصلا به این صورت نیست در واقع تزریق چربی یکی از بی خطرترین روش های زیبایی و جوانسازی است که افراد میتوانند آن را با خیال راحت انتخاب کنند.

دلیل وجود این مشکل این است که بعد از مدت مشخصی که از تزریق چربی به ناحیه صورت میگذرد مقداری از این چربی جذب پوست می شود در نتیجه فرم به حالت قبلی باز میگردد یا نزدیک به حالت قبلی می شود. در نتیجه فرد باید یا مجددا این روش را تمدید کند یا باید به پزشک بیان کند که در همان مرحله اولیه مقدار چربی تزریقی بیشتر باشد که البته این روش هم با ریسک بالایی برخودار است.

مزایای تزریق چربی به صورت

این روش علاوه بر اینکه چین و چروک های ایجاد شده در پوست را از میان می برد و باعث جوانسازی پوست صورت افراد خواهد شد مزیت های دیگری را هم در بر دارد از جمله:

 1. بهبود بافت پوست
 2. جوانسازی منافذ پوستی و محو شدن زخم‌ها و چاله‌های ناشی از جوش و آکنه
 3. اصلاح بدشکلی‌ها و فرم صورت
 4. ماندگاری طولانی مدت؛ به گونه‌ای که تا ۳ الی ۵ سال دوام دارد(. البته در افراد متغیر است)
 5. امکان تزریق چربی به تمام نقاط بدن (به دلیل طبیعی بودن چربی به سرعت جذب بدن می‌شود)

این روش به دلیل اینکه روش طبیعی محس.ب می شود یعنی به ین دلیل که چربی از بافت بدن خودتان دریافت می شود دارای عوارض کمتری نسبت به روش های دیگر است و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.توجه داشته باشید که هرگز نمی‌توان از چربی سایر افراد برای تزریق استفاده کرد،چرا که چربی بدن شما بافت پوست را به خوبی می‌شناسد و به سرعت جذب آن می‌شود اما، چربی سایر افراد هیچ سنخیتی با نوع جنس پوست و سلول‌های پوستی شما ندارد.

مراقبتهای بعد از تزریق چربی

بهتر است پس از تزریق چربی مراقبتهای لازم را انجام دهید تا بهترین نتیجه را از تزریق چربی بگیرید.

 • روزعمل غذای سبک مثل سوپ میل کنید.
 • بعد از عمل می توانید دوش بگیرید یا صورت خود را بشوئید اما سعی کنید از وان یا جکوزی استفاده نکنید.
 • هنگام خوابیدن سعی کنید پشت سر خود را بالا نگه دارید، می توانید از دو بالش برای زیر سر خود استفاده کنید.
 • استفاده از کمپرس آب سرد می تواند در کاهش تورم و بهبود سریعتر کمک شایانی کند.
 • حتما از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. از مصرف بی رویه داروهای مسکن یا هر داروی دیگری بدون اطلاع پزشک جدا خودداری کنید.

عوارض تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت و دیگر نواحی بدن معایب بیشتری نسبت به عوارض آن دارد. البته اگر این روش زیبایی زیر نظر پزشک مناسبی  انجام شود احتمال بروز عوارض ۹۰ درصد کاهش می یابد. برخی از عوارض تزریق چربی شامل موارد زیر است البته این عوارض در هر فرد متفاوت بروز خواهد کرد و مدت زمان در هر فرد متغیر است.

 1. طولانی بودن دوره نقاهت
 2. واکنش‌های آلرژیک پس از انجام عمل تزریق چربی
 3. امکان صدمه به بافت اصلی بدن
 4. باقی ماندن جای زخم (نه در تمام افراد)
 5. هماتوم یا سروما (لخته شدن خون و تجمع مایع در زیر پوست که قابل درمان است)

هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق چربی با توجه به انتخاب پزشک مورد نظر و تجهیزات جانبی مورد استفاده مشخص می شود. بسیار مهم است که برای تزریق چربی به چه دکتری مراجعه می کنید. مهارت پزشک شما علاوه بر تاثیر مستقیمی که در نتیجه آن دارد، در هزینه ها نیز متفاوت خواهد بود.

در انتها باید گفت تزریق چربی به صورت افراد لاغر و همچنین کسانی که از زیبایی چهره خود ناراضی هستند؛ با جدیدترین متدهای پزشکی انجام میگیرد. یکی از برترین پزشکان متخصص در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر بابک براتی هستند که سالهاست در این زمینه فعالیت می کنند و دارای نمونه کارهای بسیاری هستند.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *