/ 5.

۴ دقیقه
بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

تناسب اندام با تزریق چربی به باسن

آنچه می خوانید...

احتمالا تا به حال در رابطه با روش های مختلفی که برای پیکر تراشی وجود دارد شنیده اید. پیشرفت علم پزشکی سبب شده است تا افرادی که توانایی حجم دادن به قسمت های خاصی از بدن خود با فعالیت هایی نظیر ورزش و رژیم را ندارند، بتوانند از طریق روش های دیگری این کار را انجام دهند. تزریق چربی به باسن یکی از همین راه ها است که مانند پروتز باسن توسط بهترین جراح لیپوماتیک انجام می شود.

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالا یا قصد انجام تزریق چربی به باسن را دارید یا در رابطه با آن کنجکاو شده و سوال هایی دارید. در این مقاله به بررسی کامل این جراحی خواهیم پرداخت و به سوالاتی نظیر؛ تزریق چربی به باسن چیست و چگونه انجام می شود؟ آیا تزریق چربی به باسن عوارض دارد؟ ماندگاری تزریق چربی به باسن چقدر است؟ پاسخ خواهیم داد.

تزریق چربی به باسن چه مزایایی دارد؟

این متد مزایای زیادی دارد و به همین علت است که افراد آن را انتخاب می کنند. در ادامه به برخی از مزایای این متد زیبایی اشاره می کنیم:

 • بعد از تزریق شکلی که برای آن به وجود می آید کاملا طبیعی خواهد بود.
 • از آن جایی که بافت اضافه شده به باسن در این روش چربی ای است که از بدن خود افراد گرفته شده است، با بدن سازگار است و کاملا نرم خواهد بود.
 • این روش باعث می شود تا تناسب اندام فرد رعایت شود و اندامی زیبا و متناسب داشته باشد.
 • برطرف کردن افتادگی باسن
 • جوان تر شدن فرم باسن
 • کم بودن عوارض نسبت به دیگر روش ها
 • مدت زمان کوتاه دوران نقاهت نسبت به سایر روش هایی که برای حجیم کردن باسن وجود دارد.
 • کاهش چربی های اضافه بدن

ماندگاری تزریق چربی به باسن چقدر است؟

ماندگاری ترانسفر چربی به باسن نسبتا زیاد است و از ماندگاری بالایی برخوردار است. در این روش باسن فرم جدید خود را حفظ خواهد کرد زیرا سلول های چربی که طی این جراحی به باسن فرد تزریق می شوند، در بدن حرکتی نخواهند کرد و در همان ناحیه باقی خواهند ماند. اما پیش تر نیز گفتیم که ممکن است چربی ها با گذشت زمان جذب بدن شوند، به همین علت تمدید آن بعد از گذشت چند سال بر ماندگاری آن موثر می باشد.

تزریق چربی به باسن

چه افرادی کاندیدهای تزریق چربی به باسن هستند؟

همه ی افراد میل غریزی به زیبایی دارند و طبیعی است که بخواهند برای رسیدن به آن تلاتش کنند. اما از میان روش های زیبایی و حجیم کردن باسن ممکن است که لیپو ترانسفر باسن برای شما مناسب نباشد. افرادی که چربی های بدن آن ها به اندازه ای است که بتوان از آن ها برداشت کرد و افرادی که پوست باسن سالمی دارند، کاندیدهای انجام این روش هستند. افرادی که به بیماری های مختلف دچار هستند بهتر است که قبل از تصمیم گیری برای انجام این عمل با پزشک خود صحبت های لازم را انجام دهند.

سن مناسب برای تزریق چربی به باسن چه سنی است؟

سنی برای انجام این جراحی تعریف نشده است اما بهترین کار این است که فرد بعد از بلوغ تصمیم به انجام این جراحی بگیرد و تا زمانی که بافت باسن حالت ارتجاعی خود را از دست نداده است، می توان این جراحی را انجام داد. تقریبا بازه زمانی بین ۲۵ تا ۵۵ سال بهترین زمان ممکن است.

تفاوت تزریق باسن با پروتز باسن

در روش لیپو ترنسفر باسن ماده ای که برای حجیم کردن باسن فرد استفاده می شود از بدن خود او گرفته شده است بنابر این امکان بروز عوارض در این روش به شدت کاهش پیدا می کند. اما پروتز باسن برای افرادی مناسب است که لاغر هستند و در بدن آن ها چربی زیادی برای برداشت و تزریق به باسن وجود ندارد.بنابراین ذدر این افراد بافتی خارجی به عنوان حجیم کننده وارد باسن می شود.

عوارض تزریق چربی به باسن

تمامی عمل های زیبایی و درمانی شامل برخی عوارض جانبی بعد از عمل هستد که با گذشت زمان بهبود پیدا خواهند کرد و کامل طبیعی هستند. در لیپو ترانسفر باسن این عوارض عبارت اند از:

 • تورم
 • کبودی و قرمزی
 • التهاب و خارش
 • عفونت و خونریزی

متخصص خوب برای تزریق چربی به باسن

اگر که لیپو ترانسفر باسن توسط بهترین جراح لیپوماتیک در تهران یا شهر محل سکونتتان انجام بگیرد، عوارض به شدت کمی شما را تهدید خواهند کرد اما در صورت انجام این عمل توسط فردی غیر متخصص ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای شما پیش آید. پیشنهاد می کنیم که قبل از اقدام برای انجام این جراحی بهترین متخصص لیپوماتیک را شناسایی کنید، نمونه کار های سابق او را بررسی کنید و سپس برای انجام آن اقدام کنید.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.