/ 5.

۵ دقیقه
تزریق ژل در تهران

تزریق فیلر چیست و چگونه انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

تزریق فیلر چیست و چگونه انجام می شود؟ در کدام یک از نقاط بدن می توان فیلر را تزریق کرد؟ آیا تزریق فیلر عوارض وحشتناکی به همراه دارد؟ در بین تزریقات زیبایی معمولا فیلر ها از محبوبیت زیادی برخوردارند. اگر در حال مطالعه این مقاله هستید؛ مطمئنا یا قصد انجام این کار را دارید یا در رابطه با آن کنجکاو هستید. در این مقاله قصد داریم به طور کامل به تزریقات فیلر بپردازیم و آن را از جوانب مختلف بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با تزریق فیلر دریافت کنید.

تزریق فیلر چیست؟

فیلر ها (Filler)   که با نام ژل ها هم شناخته می شوند، پر کننده هایی هستند که برای حجم دهی به قسمت هایی از بدن که از حجم کمی برخوردار است، مورد استفاده قرار می گیرند. ژل ها انواع مختلف دارند و معمولا پر کاربرد ترین آن ها ژل های هیالورونیک اسید است. بر خلاف تزریق بوتاکس که با فلج کردن یک عضله به برطرف کردن چین و چروک و جوانسازی پوست کمک می کند؛ فیلر ها با پر کردن جاهای خالی به در رفع چین و چروک موثر هستند.

تزریق فیلر در چه مناطقی انجام می شود؟

در ادامه مناطقی که تزریق ژل در آن ها کاربرد دارد و بیشترین متقاضی را برای تزریق دارند اشاره خواهیم کرد و توضیح کوتاهی در رابطه با هر کدام خواهیم داد.

تزریق فیلر به کل صورت

نواحی مختلفی از صورت وجود دارد که تزریق ژل در آن ها انجام می گیرد، اما در برخی از افراد به علت این که تمام پوست آن ها چروکیده شده است و پوستی افتاده دارند، در تمام قسمت های پوست صورت خود، تحت نظر بهترین جراح پلاستیک و با مشورت با او فیلر تزریق می کنند.

تزریق فیلر به زیر چشم

اهمیت چشم ها که می توان گفت عضوی درخشان در صورت هستند و به چهره شما زیبایی می بخشند، بسیار زیاد است. تزریق فیلر در زیر چشم در واقع برای از بین بردن گودی زیر چشم که معمولا سن فرد را بسیار بیشتر نشان می دهد، صورت می گیرد.  اگر برای درمان اقدام نشود با گذشت زمان این چین و چروک ها بیشتر می شود و چشم ها را گود تر نشان می دهد.

تزریق فیلر به گونه

افزایش حجم گونه ها با ژل به این صورت است که با برای برآمدگی بیشتر اطراف استخوان گونه به آن فیلر تزریق می کنند. این کار باعث می شود تا گونه ها بیشتر به چشم آیند و جلوه زیبا تری داشته باشند. هم چنین افتادگی و چین و چروک های پوست در اطراف گونه بر طرف می شود.

تزریق فیلر به چانه

زمانی که به صورت چه از تمام رخ و چه از نیم رخ نگاه می کنید، متوجه تاثیر زیاد آن بر چهره افراد می شوید. راه های زیادی برای زاویه سازی فک وجود دارد و تزریق فیلر به چانه یکی از راه های پرطرفدار راه ها برای زاویه دهی به چانه است. در این روش پس از بی حسی موضعی با تزریق ژل به یک یا دو طرف چانه به آن زاویه دلخواه بیمار را می دهند. لازم به ذکر است که تزریق فیلر به چانه به تمدید احتیاج دارد.

تزریق فیلر چانه

تزریق فیلر لب

پیش تر در مقاله دیگری به صورت کامل از تزریق ژل به لب سخن گفته ایم. تزریق ژل به لب نیز انواع مختلف دارد و می توانیم با اطمینان از آن به عنوان محبوب ترین نوع تزریق ژل میان بانوان نام ببریم. احتمالا شما نیز افراد زیادی را در اطراف خود دیده اید که این تزریق را انجام داده اند و از آن بسیار راضی هستند.

میزان ژلی که به لب های شما تزریق می شود به انتخاب شما است، اما بهتر است که از بیش از حد این ژل تزریق نکنید تا لب های شما از حالت طبیعی خود خارج نشود و حتما با پزشک در رابطه با میزان آن مشورت کنید. هر چند که زمانی که از نتیجه تزریق ژل راضی نبودید می توانید آن را خارج کنید.

تزریق فیلر خط خنده

زمانی که از خنده صحبت می کنیم هیچکس فکر نمی کند که خندیدن زیاد در طول زمان ممکن است باعث بروز خطوطی در اطراف لب ها و دهان شما شود و لازم باشد که برای برطرف کردن آن اقداماتی انجام دهید. تزریق ژل خط خنده برای بر طرف کردن همین خطوط در اطراف دهان انجام می گیرد.

تزریق فیلر بینی

راه های تهاجمی تری برای فرم دهی بینی وجود دارد، مانند جراحی بینی که ماندگاری دائمی دارد. تزریق ژل به بینی، راهی است برای افرادی که بینی آن ها مشکلات جزئی دارد و به هر دلیلی دلشان نمی خواهد به سراغ عمل های زیبایی بینی بروند. در این روش پزشک متخصص با تزریق ژل به فرورفتگی های بینی فضاهای خالی رار پر می کند و باعث می شود تا بینی فرمی کشیده تر داشته باشد.

تزریق فیلر به صورت

ماندگاری تزریق فیلر

فیلر ها از موادی تشکیل شده اند که با بدن سازگار هستند و برای آن مشکلی را به وجود نمی آورند. به همین علت ممکن است که پس از گذشت مدتی جذب بدن شده و از بین بروند. این مدت برای همه ی افراد یکی نیست و به نوع ژل که استفاده می شود نیز بستگی دارد به صورت معمول تزریق ژل بر روی صورت بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد و پس از آن به تمدید احتیاج پیدا خواهید کرد.

هزینه تزریق فیلر

قیمت تزریق ژل همیشه ثابت نیست و در زمان های مختلف متفاوت است و به این بستگی دارد که در چه زمانی این تزریق را انجام می دهید. علاوه بر آن به عوامل مختلف دیگری مانند دستمزد پزشکی که تزریق را نزد او انجام می دهید، نوع ژلی که مورد استفاده قرار می گیرد و تعداد دفعات تمدید مربوط است. برای اینکه از هزینه تزریق ژل مطلع شوید می توانید به یک دکتر خوب برای تزریق ژل مراجعه کنید تا با بررسی شرایط شما هزینه ها را به شما اطلاع دهد.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.