/ 5.

۲۷ دقیقه
بهترین جراح پلاستیک

چگونه بهترین جراح پلاستیک را پیدا کنیم؟

آنچه می خوانید...

جراحی زیبایی یکی از پرطرفدار ترین جراحی ها در کل دنیاست. روزانه افراد زیادی به دنبال بهترین پزشکان برای جراحی زیبایی اندامشان هستند. این جراحی ها از لاغری یا همان جراحی لیپوماتیک گرفته تا ساکشن بافت چربی، تزریق ژل لب، لیفت شقیقه تا جراحی بینی را در بر می گیرد. حال به طور جزئی تر می خواهیم به این نکته بپردازیم که یک جراح پلاستیک چه کسی است و چه کارهایی انجام می دهد؟ چگونه می توان بهترین جراح پلاستیک را پیدا کرد و اقدام به جراحی کرد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

عمل جراحی پلاستیک

جراح پلاستیک چیست؟

جراحان پلاستیک بر روی روش های ترمیمی تمرکز کرده اند. آنها می توانند بیمارانی را ببینند که شرایطی مانند اختلالات تولد، جراحات، بیماری ها یا سوختگی دارند. بسیاری از جراحان پلاستیک ترجیح می دهند جراح زیبایی شوند و روش هایی را برای تغییر ظاهر یا زیبایی بیمار انجام می دهند. اما همه جراحان پلاستیک نیز جراح زیبایی نیستند. 

مراجعه به جراح پلاستیک

دلایل مراجعه به جراح پلاستیک

ممکن است لازم باشد در مورد یک مشکل جسمی به جراح پلاستیک مراجعه کنید. پزشک مراقبت اولیه شما احتمالاً شما را به آنها ارجاع می دهد. اگر می خواهید چیزی را در ظاهر خود تغییر دهید، به جراح زیبایی مراجعه کنید. هر پزشک دارای مجوز قانونی می تواند جراحی زیبایی انجام دهد. مطمئن شوید فردی را پیدا کرده اید که آموزش و مجوز مناسب را داشته باشد.

تفاوت جراحی پلاستیک و جراحی زیبایی در چیست؟

در جراحی پلاستیک در واقع عمل جراحی می تواند در تمامی بخش های اعضای بدن به منظور شکل دادن به آن بخش صورت گیرد. اما در عمل جراحی زیبایی عمل به جهت زیبایی نیز انجام می شود. برای درک بهتر می توان گفت هر جراحی زیبایی زیر مجموعه ای از جراحی پلاستیک می باشد. برای مثال اگر فردی در اثر انفجار و یا صوانح سوختگی بخشی از صورتش دچار مشکل شود، به منظور شکل دهی صورت از عمل جراحی پلاستیک نیز استفاده می شود.

جراحی پلاستیک شامل چه مواردی است؟

همانطور که گفته شد جراحی پلاستیک شامل هر دو روش ترمیمی و زیبایی است. در ادامه با این دو روش بیشتر آشنا خواهید شد.

جراحی پلاستیک ترمیمی

به طور کلی، جراحی ترمیمی بر روی ساختارهای غیر طبیعی بدن انجام می شود که ممکن است بنا به دلایلی چون ضربه و آسیب به بدن، عفونت، ناهنجاری های رشدی و یا مادرزادی، بر اثر بیماری های گوناگون و یا تومورها نیاز به جراحی پلاستیک ترمیمی باشد. لازم به ذکر است که این نوع جراحی معمولاً برای بهبود عملکرد انجام می شود، اما ممکن است برای تغییر ظاهر نیز انجام شود.

جراحی پلاستیک ترمیمی
جراحی پلاستیک زیبایی

جراحی پلاستیک زیبایی

جراحی زیبایی برای ترمیم یا تغییر شکل ساختارهای عادی بدن و به طور کلی، برای بهبود ظاهر انجام می شود. این دسته از جراحی پلاستیک روز به روز بیشتر مورد استقبال خانم ها و آقایان قرار می گیرد. از جمله معروف ترین عمل های جراحی زیبایی عبارتند از جراحی بینی، لیفت شقیقه، بلفاروپلاستی و انواع جراحی های زیبایی سینه و …

مزایای جراحی پلاستیک

 • برطرف کردن نقایص ظاهر صورت و بدن از طریق جراحی پلاستیک
 • از طریق این عمل جوان تر از قبل دیده می شوید.
 • افزایش اعتماد به نفس با انجام عمل های زیبایی
 • افزایش کیفیت زندگی پس از عمل جراحی
 • انجام جراحی پلاستیک درمانی پس از صوانح سوختگی و تصادفات و … الزامی می باشند.
 • پیدا کردن موقعیت کاری کاری بهتر
 • درمان بیماری ها و نواقص مادرزادی
 • کمک به میزان دید و بینایی فرد (بلفاروپلاستی)
 • کاهش میزان چربی و کاهش وزن از طریق جراحی پلاستیک

تخصص های جراحان پلاستیک

در ادامه به معرفی تخصص های جراحان پلاستیک خواهیم پرداخت:

جراحی پلاستیک زیبایی

جراحی زیبایی

جراحی زیبایی یکی از شاخه های اصلی در جراحی پلاستیک بوده و شامل جراحی زیبایی صورت و دیگر اعضای بدن می باشد. در واقع می توان گفت عمل های جراحی زیبایی که این روزها طرفداران بسیاری دارند، زیر مجموعه جراحی پلاستیک می باشند. از جمله جراحی های زیبایی عبارتند از لیفت صورت و گونه، تزریق ژل به صورت و…

جراحی پلاستیک کودکان

جراحی پلاستیک کودکان

جراحی کودکان اغلب با جراحی یک فرد بالغ تفاوت دارد. بسیاری از نقایص مادرزادی و یا سندرم هایی که در هنگام تولد در حال ایجاد شدن هستند را می توان به راحتی در دوران کودکی درمان کرد و جراحان پلاستیک اطفال در درمان این بیماری در کودکان تخصص بیشتری دارند.

جراحی سوختگی

جراحی سوختگی

به طور کلی جراحی سوختگی در ۲ حالت انجام می شود یکی در جراحی سوختگی شدید که بلافاصله باید درمان بیمار شروع شود و دیگری بعد از سوختگی جهت ترمیم و بازسازی قسمت های سوخته بدن فرد انجام می شود.

جراحی دست

جراحی دست

جراحی دست برای آسیب های شدید، بیماری های مزمن یا بیماری مادر زادی دست و … انجام می شود. معمولا جراحان عمومی می توانند این عمل را انجام دهند اما برای خانم ها که دست های ضریف تری دارند و نتیجه عمل برایشان پر اهمیت است بهترین گزینه جراح پلاستیک می باشد.

جراحی میکروسکوپیک

جراحی میکروسکوپیک

جراحی میکروسکوپیک که به آن ریز جراحی برای اتصال مجدد رگ های خونی هم گفته می شود به منظور بازسازی قسمتی از بدن که به هر دلیلی از دست رفته به بافت های جدید انجام می شود. از ریز جراحی بیشتر به منظور جراحی قسمت هایی چون، بازسازی سینه و بازسازی سر و گردن نیز انجام می شود.

انواع تخصص های جراحی پلاستیک

سن مناسب برای انجام عمل جراحی پلاستیک

این موضوع بستگی به نوع عمل و تشخیص پزشک دارد. برای مثال کودکی که تنها ۱۰ سال سن دارد نمی تواند عمل جراحی بینی انجام دهد!! اما اگر عمل هدف درمانی داشته باشد و مشکل بر اثر عوامل مادرزادی ایجاد شده باشد عمل جراحی پلاستیک بلامانع است. اما چیزی که باید بدانید این است که عمل جراحی پلاستیک زیبایی در سنین کم و در دوران نوجوانی پیشنهاد نمی گردد.

مراقبت های قبل از جراحی پلاستیک

پزشک جراح شما باید شما را با تمامی ریسک ها، مزایا، عوارض، جایگزین ها و ریکاوری های مربوط به جراحی پلاستیم آشنا کند و پیش از جراحی اطلاعات کاملی در اینباره به شما دهد. علاوه بر این خود بیمار هم باید از پزشک در رابطه با نوع عمل و مدت زمان عمل و موارد مشابه اینها سوال کند تا پیش از عمل تمامی ابهامات از بین برود. پیش از انجام عمل بیمار باید به پزشک خود در رابطه با داروهای مصرفی صحبت کند و در صورت مصرف دارویی خاص به وی اطلاع دهد تا در صورت ایجاد مشکل روند عمل را تغییر دهد. در نهایت هم در مراجعات پیش از عمل باید از هزینه عمل خود از پزشک سوال نمائید تا مطلع شوید که از پس انجام آن بر می آیید و یا خیر.

مراقبت های قبل از جراحی پلاستیک
ریکاوری در جراحی پلاستیک

ریکاوری در جراحی پلاستیک

بیشتر جراحی‌های پلاستیک به بستری شدن در بیمارستان، آن هم به صورت طولانی نیاز ندارند. بسته به نوع جراحی و وضعیت بیمار پس از عمل، برخی جراحی ها ممکن است نیاز به بستری و ریکاوری داشته باشند که این با تشخیص پزشک و کادر درمان تصمیم گرفته می شود. در هر صورت، قبل از این که از بیمارستان مرخص شوید، پزشک جراح شما را در مورد مراقبت های ویژه در طول مدت ریکاوری و در خانه صحبت خواهد کرد. معمولا بخیه‌ها یک هفته پس از عمل برداشته خواهند شد. جراح شما همچنین رژیم غذایی ویژه‌ای به شما می دهد که باید تا مدتی پس از عمل طبق آن عمل کنید.

مراقبت های بعد از جراحی پلاستیک

 • از انجام تمرین هوازی به مدت دو هفته دوری کنید.
 • از وزنه‌ برداری و ورزش‌های سنگین به مدت یک ماه اجتناب کنید.
 • با جراح خود در مورد دارو برای مدیریت درد خود صحبت کنید.
 • از مصرف آسپرین دوری کنید چرا که ممکن است منجر به خونریزی و بدتر شدن کبودی بدنتان شود.
مراقبت های بعد از جراحی پلاستیک

تحصیلات پزشکانی که جراحی پلاستیک انجام می دهند

مهم است که پزشکی را انتخاب کنید که دارای مجوز جراحی پلاستیک توسط هیئت جراحی پلاستیک را داشته باشد. به طور کلی، یک جراح که دارای مجوز جراحی پلاستیک است، از یک دانشکده پزشکی معتبر فارغ التحصیل شده است و حداقل ۵ سال تحصیلات تکمیلی پزشکی را گذرانده است. این معمولاً شامل ۳ سال جراحی عمومی و ۲ سال جراحی پلاستیک است. علاوه بر این، جراح باید به مدت ۲ سال عمل جراحی پلاستیک را انجام دهد و امتحانات جامع کتبی و شفاهی را گذرانده تا مجوز هیئت مدیره را دریافت کند. گواهینامه هیئت مدیره هر ۱۰ سال یکبار تمدید می شود تا از صلاحیت مداوم در تخصص اطمینان حاصل شود.

آیا جراحی پلاستیک می تواند یک انتخاب صحیح است؟

از جراحی پلاستیک به منظور ترمیم نواقص و مشکلات صورت و بدن نیز استفاده می شود. حالا سوال این است که آیا جراحی پلاستیک می تواند گزینه خوبی برای تغییر ظاهر و اندام باشد؟ بیشتر عمل های مربوط به جراحی پلاستیک با بیهوشی همراهند و انجام آنها می تواند ریسک هایی برای فرد داشته باشد. به طور کلی روز به روز تعداد افرادی که تمایل به انجام جراحی پلاستیک دارند رو به افزایش است. این موضوع در نوجوانان و جوانان نیز بیشتر هم صدق می کند. چیزی که در این میان بسیار حائز اهمیت است این می باشد که عمل های جراحی زیبایی در سن و زمان مناسب انجام شود و زودتر از آن پزشک بیمار را برای عمل جراحی نپذیرد. چراکه ممکن است این موضوع باعث بروز عوارض و مشکلات بسیاری در فرد شود. به عنوان مثال رینوپلاستی و یا همان عمل جراحی بینی برای افراد با سنین بالا ۱۶ سال انجام می شود و انجام آن در سنین زیر ۱۶ سال ریسک بالایی خواهد داشت.

آیا جراحی پلاستیک برای شما مناسب است یا خیر؟

آزمون جراحی پلاستیک

آیا شما دچار اضافه وزن و اضافه چربی هستید؟

آیا پلک شما دچار افتادگی و یا بلفاروپلاستی است؟

اندام شما دچار نقصی مادرزادی است که از آن رنج می برید؟

آیا بخشی از بدن شما در گذشته در حادثه ای دچار سوختگی شده ؟

آیا سینه های شما بیش از حد بزرگ و یا بیش از حد کوچک است؟

آیا از ظاهر بینی خود رضایت کافی ندارید؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها ۲۵%

۰%

جراح پلاستیک خوب در تهران

تعداد بسیار زیادی از جراحان پلاستیک عمده فعالیت خود را بر روی جراحی های زیبایی انجام می دهند. هدف از جراحی پلاستیک اصلاح و بهبود ظاهر فرد است این جراحی ها در همه قسمت های بدن از صورت و سر گرفته تا همه اعضا بدن انجام می گیرد. مثل تزریق بوتاکس، لیفت شقیقه، پروتز سینه، جراحی زیبایی سینه، ماموپلاستی، پیکر تراشی و غیره. این جراحی ها علاوه بر بهبود زیبایی به جهت اصلاح نواقص مادرزادی یا مشکلاتی که در سوانحی مثل سوختگی یا تصادفات و غیره پیش می آید نیز کاربرد دارد. اگر این جراحی ها توسط یک جراح خوب انجام نگیرد چه اتفاقی می افتد؟ به طور حتم هر عملی عوارض خاص خود را دارد. که معمولا پس از گذراندن دوره نقاهت بیماری این عوارض کاهش می یابد. اما اگر جراحی توسط یک جراح پلاستیک خوب و باتجربه انجام نگیرد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مسلما عوارض جراحی زیادتر شده و جبران آن بسیار سخت و زمانبر خواهد بود. نمونه کارهایی که در ادامه مشاهده می کنید، نمونه ای از عمل های جراحی پلاستیک دکتر بابک براتی جراح پلاستیک مطرح در تهران می باشد.

قبل از بلفاروپلاستیبعد از بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

قبل از عمل ابدومینوپلاستیبعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

قبل از عمل بینیبعد از عمل بینی

رینولاستی

مشاهده نمونه کارها

انواع جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک در درجه اول بنا به ضرورت انجام میگیرد یعنی پزشک با توجه به اینکه جراحی برای بیمار نیاز و ضرورت دارد و باعث سلامتی بیمار می شود این جراحی را انجام می دهد. تعدادی از جراحی ها عبارتند از:

جراحی های زیبایی اندام

بلفاروپلاستی

جراحی پروتز سینه

ماموپلاستی

پیکر تراشی

جراحی زیبایی سینه

لیپوماتیک پهلو

جراحی ابدومینوپلاستی

ماموپلاستی

واژه ماموپلاستی از دو کلمه “ماموت” و “پلاستی” تشکیل شده است که ماموت به معنی بافت سینه و پلاستی به معنی هرگونه عمل جراحی پلاستیک و زیبایی است. جراحی کاهش سینه اغلب در زنانی با سینه های بزرگ و سنگین استفاده می شود که ناراحتی قابل توجهی از جمله گردن درد، بی حسی کمر درد یا ضعف ناشی از وزن سینه ها را تجربه می کنند. در طی این روش، پوست اضافی، چربی و بافت سینه برداشته می شود. سالانه هزاران ماموپلاستی انجام می شود و اکثر زنان از نتایج آن راضی هستند. مطالعه ای روی ۶۶ زن که تحت عمل جراحی کاهش سینه قرار گرفته بودند، نشان داد که این زنان ۹۴٪ از نتایج عمل (از نظر اندازه، شکل، موقعیت نوک سینه و …) رضایت دارند.

جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی روشی است که با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت شدن عضلات دیواره شکم، شکم شما را صاف می کند. این روش جراحی به نام تامی تاک نیز شناخته می شود. بسته به میزان پوست و چربی، شکم را می توان به عنوان “مینی” یا بیشتر در نظر گرفت. بسته به میزان تغییری که می خواهید مشاهده کنید، روش های مختلفی برای انجام جراحی شکم وجود دارد. در طول جراحی معمولی شکم، جراح پلاستیک شما برش هایی را برای برداشتن بیشتر پوست و چربی بین شکم و موهای ناحیه تناسلی به شکل بیضی شکل یا بیضوی ایجاد می کند. بافت همبند که روی عضلات شکم قرار دارد، با بخیه های دائمی نیز سفت می شود.

پیکر تراشی

هدف از انجام عمل پیکر تراشی کاهش وزن و چربی و در نهایت به تناسب اندام رسیدن می باشد. افرادی که با اضافه وزن و چاقی مفرط مواجه هستند، پیکر تراشی برای آنها بهترین گزینه نیز به حساب می آید. اما برخی افراد پیکر تراشی را به همراه لیپوماتیک انجام می دهند تا نتیجه عمل تمام و کمال مورد دلخواهشان واقع شود. لیپوماتیک یکی از عمل های زیر شاخه پیکر تراشی می باشد که هم می تواند تهاجمی و هم غیر تهاجمی باشد و از آن برای رفع چربی های موجود در بخش های مختلف بدن نیز استفاده می شود.

پروتز سینه

پروتزهای سینه در اشکال، اندازه ها و مواد مختلفی وجود دارند: ژل سیلیکونی، فوم یا قسمت داخلی فیبر. برخی از پروتزها وزنی هستند و برخی دیگر وزن ندارند. عمل جراحی پروتز سینه می تواند به کمک کند تا سایز سینه های شما که به صورت مادرزادی یا به مروز زمان در اثر عوامل مختلفی کوچک شده اند بزرگ تر از حالت قبلی شوند. همچنین، یک سری افراد در نتیجه انجام جراحی جهت درمان سرطان سینه، متاسفانه سینه های متقارنی نخواهند داشت که در این شرایط، پروتز سینه می تواند مناسب ترین گزینه برای ترمیم آن باشد.

جراحی های جوانسازی صورت

لیفت شقیقه

جراحی گونه

جراحی بینی (رینوپلاستی)

لیفت صورت و گونه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یکی از انواع جراحی پلاستیک است که از تهاجم و عوارض کمی برخوردار است و در بیشتر مواقع به صورت سرپایی انجام می شود. از این نوع عمل به منظور برطرف کردن مشکلاتی چون افتادگی پلک استفاده می شود. در عمل، معمولا انتظار می رود که دم ابروها به سمت بالا روند و چشم ها کشیده تر شوند. علاوه بر این لیفت شقیقه باعث کمتر شدن چین و چروک های اطراف چشم و از بین رفتن پف پلک بالا می شود. در نتیجه چشمانی که خسته و خواب آلود هستند با انجام این عمل دارای چشمانی بازتر و جوان تر می شوند.

جراحی بینی (رینوپلاستی)

این نوع جراحی کمک بسیاری به زیبایی و تغییر فرم چهره شما می کند. چراکه بینی در نقطه مرکزی صورت قرار دارد و این باعث می شود اولین چیزی که در نگاه اول به صورت به چشم آید، بینی باشد. بنابراین زیبایی بینی تاثیر زیادی در زیبایی کلی چهره شما خواهد داشت. با انجام این جراحی، بینی شما خوش تر از حالت قبلی شده و ایراداتی چون انحراف، عدم تقارن سوراخ های بینی، پولیپ و … از بین می روند. برای جراحی بینی نیاز به بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی می باشد. پیش از عمل حتما با پزشک خود مشورت کنید که بسته به وضیت بینی تان کدام نوع بیهوشی برای شما مناسب تر است.

بلفاروپلاستی

افتادگی شدید پوست اطراف چشم علاوه بر اینکه شما را پیرتر نشان می دهد، می تواند دید جانبی شما (دید محیطی)، به ویژه قسمت های فوقانی و بیرونی میدان دید شما را کاهش دهد. بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از بین ببرد و چشمان شما را جوان تر و زیباتر نشان دهد. بلفاروپلاستی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. پزشک جراح داروهای بی حس کننده را به پلک های شما تزریق می کند و داروهای داخل وریدی را برای آرامش به شما تجویز می کند. همچنین اگر جراحی پلک بالا و پایین را انجام می دهید، جراح به طور کلی ابتدا روی پلک فوقانی شما کار می کند. او در امتداد خط پلک بریده، مقداری پوست اضافی، ماهیچه و احتمالاً چربی را برداشته و برش را می بندد.

بهبودی بعد از جراحی پلاستیک چگونه است؟

هر بیمار به طرق مختلف درد بعد از جراحی را تحمل می کند. جراح شما داروهای مناسب درد را تجویز می کند تا به حداقل رساندن هرگونه ناراحتی کمک کند. به طور کلی، اکثر عمل های زیبایی صورت پس از عمل حداقل درد را به همراه دارند. لیپوساکشن کمی ناراحت کننده تر است و عمل هایی که نیاز به بالا بردن یا سفت شدن ماهیچه ها دارند (مانند ابدومینوپلاستی یا بزرگ کردن سینه) می تواند باعث دردی به اندازه سزارین شود.

ابدومینوپلاستی در چهار مرحله

در ادامه شما را با مراحل یکی از انواع جراحی پلاستیک، یعنی جراحی ابدومینوپلاستی، به صورت تصویری آشنا خواهیم کرد.

مرحله اول

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحل چهارم

نحوه انجام جراحی ابدومینوپلاستی

همانطور که در تصاویر فوق مشاهده می کنید جراحی پلاستیک ابدومینوپلاستی در چهار مرحله انجام می شود که در ادامه هر چهار مرحله را به طور مجزاء به شما عزیزان توضیح می دهیم.

مراحل جراحی زیبایی شکم

مرحله ۱ (ایجاد برش روی شکم)

پس از انجام بیهوشی توسط پزشک جراح و تکنسین، همانند ویدئوی مرحله اول زیر شکم برش ایجاد می شود.

مرحله ۲ (حذف چربی های اضافه)

در مرحله دوم باتوجه به میزان چربی و اضافه وزن بیمار و همینطور تشخیص پزشک، تا میزانی لازم باشد چربی ها از بدن بیمار حذف می شود.

مرحله ۳ و ۴ (بستن بخیه ها و پانسمان)

پس از انجام جراحی، بخش هایی که برش ایجاد شد بخیه زده می شوند و پوست به حالت قبلی خود باز میگردد. بهتر است از بخیه های جذب شونده برای این کار استفاده شود.

کانال آپارات

آیا جراحی پلاستیک تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

به عنوان یک قاعده، جراحی زیبایی پلاستیک به عنوان “جراحی انتخابی” در نظر گرفته می شود و تحت پوشش اکثر بیمه ها قرار نمی گیرد. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در اینباره از پزشک متخصصی که قرار است عمل جراحی تان را نزد وی انجام دهید سوال نمائید.

بیمار چه زمانی می تواند به سر کار برگردد؟

شما معمولاً ۱-۲ هفته پس از عمل می توانید بر اساس شغل خود و جراحی خاصی که انجام می دهید به سر کار بازگردید. البته بهتر است پیش از اقدام به این کار با زشک خود مشورت نمائید. چراکه در صورت عوارض و یا درد زیاد ممکن است پزشک پیشنهاد دهد که دوره نقاهت به سه هفته تعویق بیفتد.

ویژگی های جراح پلاستیک خوب

یک پزشک و متخصص خوب باید یک سری خصوصیات و ویژگی ها را داشته باشد تا بیمار بتواند به او اعتماد کند و برای انجام عمل جراحی خود به آن دکتر مراجعه کند. در ادامه برخی از این ویژگی ها را معرفی خواهیم کرد.

 • دستگاه های به روز: تمامی جراحانی که برای در شاخه جراحی پلاستیک فعالیت می کنند بایستی تجهیزات و دستگاه های روز و استانداردی را برای بیماران و مراجعه کنندگان تهیه کنند. یکی از اصلی ترین عواملی که موجب عدم رضایت پس از عمل جراحی پلاستیک در برخی از بیماران می شود، دستگاه های بی کیفیت مورد استفاده توسط جراح می باشد. بهره مندی از بهترین دستگاه ها برای عمل جراحی، تاثیر مستقیم با مدت زمان جراحی، عوارض ناشی از آن و همینطور دوره نقاهت بیمار خواهد داشت.
 • هزینه منصفانه: تعداد زیادی از بیماران فکر می کنند عمل جراحی که هزینه آن بسیار بالا باشد در نتیجه باید جراح آن فردی حرفه ای تر و همچنین نتیجه عمل موفقیت آمیز تر می باشد. اما جالب است بدانید در اکثر مواقع اینگونه نیست و بیماران بیهوده پولشان را صرف یک عمل معمولی می کنند که ممکن است از نتیجه آن رضایت کافی نداشته باشند. جراح باید هزینه ای منصفانه و متناسب با عمل از بیماران دریافت کند تا عموم مردم توانایی انجام آن را داشته باشند.
 • مسئولیت پذیری: تمامی جراحان پس از اخذ تخصص خود، سوگند پزشکی یاد کرده تا در قبال وضعیت عمل و نتیجه عمل از بیماران مسئول هستند. جراح بایستی نسبت به عمل بیمار حس مسئولیت پذیری داشته باشد چراکه عمل جراحی پلاستیک روی ظاهر فرد تا آخر عمر تاثیر خواهد گذاشت و در نتیجه پزشک باید با دقت تمام و با حس مسئولیت پذیری و دلسوزی اقدام به عمل بیماران خود کند.
 • مهارت بالا: جراحی پلاستیک یکی از عمل های حساس و مهم می باشد و برای انجام عمل های این چنینی نیاز به یک جراح با تجربه و مهارت بالا می باشد. برای انتخاب جراح خوب می توانید از روش هایی که در ادامه به شما عزیزان معرفی می کنیم پیگیری کنید. اما به طور کلی اگر هم پزشک خود را انتخاب کردید بهتر است پیش از اقدام به عمل از بیماران قبلی آن جراح نحوه عمل و میزان رضایت انها از عمل و کادر چرسنل را جویا شوید.
آدرس پیج اینستاگرام

بهترین راه های یافتن جراح پلاستیک خوب

یکی از مهمترین دغدغه های هر فرد یافتن بهترین پزشک است که هم بتواند به او اعتماد داشته باشد و هم از عمل جراحی خود نتیجه مطلوبی بگیرد. برای پیدا کردن چنین پزشکی راه های مختلفی وجود دارد که ما در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم.

بیماران قبلی

پرس و جو از بیماران قبلی

یکی از بهترین و شاید قدیمی ترین راه ها پرس و جو از بیماران قبلی یک پزشک متخصص می باشد. اخلاق مداری پزشک، تجربه و مهارت وی در انجام جراحی همه و همه از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در یک جراحی موفق هستند. اطلاعاتی که بیماران قبلی به شما می دهند در کسب نتیجه مطلوب می تواند به کمک شما بیاید و با بهره مندی از آنها می توانید به یک نتیجه گیری مناسب برسید.

جست و جو در اینترنت

جست و جو در اینترنت

اینترنت فضایی بسیار وسیع است که هر چه بخواهید را می توانید بیابید. بسیاری از پزشکان خوب و برجسته کشور از این پشرفت تکنولوژی دوری نکرده و با تغییرات جامعه پیش رمی روند. سایت ها و صفحات شخصی پزشکان را دنبال کنید، از مقالات علمی آنها استفاده کنید تا بتوانید هم از چگونگی جراحی که قصد انجام آنرا دارید مطمئن شوید. و هم با پزشکان مجرب آشنا شوید.

شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی

علاوه بر سرچ در گوگل شما می توانید از سایر اپلیکیشن های معروف استفاده کنید. یکی از شناخته شده ترین اپلیکیشن های مربوط به فضای مجازی اینستاگرام است. همانطور که می دانید در این برنامه هر پزشکی صفحعه مربوط به خود را دارد و نمونه کارهای جراحی و نتایج آن را در دید عموم قرار می دهد. با مشاهده فیلم رضایتمندی مراجعین قبلی یک پزشک می توانید در انتخاب جراح پلاستیک خوب مطمئن تر عمل کنید.

انجمن های پزشکی

جست و جو در انجمن های پزشکی

مدتی است که یک سری سایت ها و انجمن های مربوط به زمینه پزشکی، برترین پزشک ها در زمینه های مختلف را به مردم معرفی می کنند. شما می توانید برای آشنایی با بهترین پزشکان مربوط به جراحی پلاستیک در این انجمن ها جست و جو کنید و در رابطه از میزان رضایت بیماران اطلاع پیدا کنید تا در صورت داشتن شرایط مساعد اقدام به مراجعه نمائید. این در واقع یک مصاحبه آنلاین با بیماران پزشکان مختلف می باشد.

رضایت بیمار از جراحی بینی توسط دکتر بابک براتی

هزینه جراحی پلاستیک

یکی از بیشترین سوالاتی که پرسیده می شود، این است که هزینه جراحی پلاستیک چقدر است. از آنجایی که جراحی پلاستیک از زیر شاخه های بسیاری تشکیل شده، هزینه هر یک از عمل های مربوط به جراحی پلاستیک متفاوت از دیگری می باشد. علاوه بر این هزینه عمل به عوامل متفاوتی بساگی دارد. در ادامه برخی از عوامل اصلی و تاثیر گذار در هزینه عمل های مربوط به جراحی پلاستیک را معرفی می کنیم.

 1. مدرک تحصیلی پزشک متخصص: میزان تحصیلات، مدرک تحصیلی، دانشگاهی که پزشک در آن دوران تحصیلی پزشکی را گذارنده و مواردی مشابه آن همه و همه در مهارت و تکنیکی بودن عمل جراحی پزشک تاثیر داشته و باعث می شود هزینه با توجه به آن تخمین زده شود. شما می توانید برای اینکه متوجه شوید مدرک پزشک و تخصص وی چه می باشد از منشی او در اینباره سوال نمائید و یا به کدارک تحصیلی قاب شده وی بر روی دیوار توجه نمائید. هرچه تخصص پزشک بیشتر باشد و یا دانشگاهی که در آن تحصیل کرده معتبر تر باشد، برای عمل جراحی آن پزشک قابل اطمینان تر خواهد بود.
 2. موقعیت مطب پزشک: مطب پزشک در هر موقعیتی که باشد، ممکن است هزینه ویزیت و عمل در آن متفاوت باشد. یعنی اگر محدوده و محل مطب تغییر کند هزینه ممکن است کمتر و یا بیشتر شود. اگر مطب پزشک در یک منطقه در شمال تهران باشد هزینه عمل بیشتر از مطب یک پزشک در اطراف تهران می باشدو انا در حالت کلی چیزی که مهم است این است که پزشک یک هزینه منصفانه برای عمل دریافت کند تا عموم مردم قادر به انجام آن باشند.
 3. میزان مهارت پزشک: بسته به میزان مهارت و تجربه پزشک ممکن است هزینه دریافتی وی از بیمار متفاوت باشد. هرچه تبحر و مهارت یک پزشک بیشتر باشد، بنابراین نتیجه عمل نیز بهتر انجام خواهد شد. علاوه بر این تجربه و میزان سابقه کار پزشک متخصص نیز در این موضوع موثر می باشد، چراکه بیماران بیشتری به وی اعتماد می کنند و خیالشان از انجام عمل جراحی نزد آن پزشک راحت تر است.
 4. نوع جراحی پلاستیک: همانطور که می دانید، جراحی پلاستیک یک نام کلی بر روی بسیاری از عمل های جراحی زیبایی و درمانی صورت و بدن می باشد و مجموعه بزرگی را شامل می شود. هزینه هر یک از انواع عمل های جراحی پلاستیک متفاوت از دیگری بوده و به عنوان مثال هزینه عمل جراحی بینی کمتر از هزینه ابدومینولاستی بوده و از طرفی هزینه بلفاروپلاستی نیز کمتر از هزینه عمل بینی می باشد.
تماس با ما

با دکتر بابک براتی بیشتر آشنا شوید

دکتر بابک براتی متولد سال ۱۳۵۱ در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ۱۳۷۵ فارغ التحصیل گردیده است. وی پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال ۱۳۸۴ وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است. در ادامه در همین دانشگاه به مدت ۵ سال به عنوان عضو هیئت علمی مشغول بکار و چندین پایان نامه پزشکی را به عنوان استاد راهنما هدایت نموده است. با علاقمندی به رشته جراحی پلاستیک و ترمیمی در رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک در دانشگاه علوم پزشکی تهران تحصیل نموده است.

دکتر بابک براتی

سخن پایانی

واضح است که انتخاب جراح خوب یکی از مهمترین مسائل در نتیجه گیری مطلوب از یک جراحی است. دکتر بابک براتی متخصص و جراح پلاستیک و زیبایی دارای مدرک پزشکی معتبر از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی تهران است که جزو هیئت علمی دانشگاه بوده و در زمینه انواع جراحی زیبایی فعالیت می کند.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

7 پاسخ

  1. برای اطلاعات بیشتر از طریق مشاوره آنلاین و یا شماره تماس های داخل سایت با دکتر براتی ارتباط برقرار نمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *