/ 5.

۲۳ دقیقه
بهترین جراح پروتز سینه

جراحی پروتز سینه و پاسخ به رایج ترین سوالات آن

آنچه می خوانید...

جراحی پروتز سینه امروزه به جهت زیبایی و تناسب اندام خانم ها بسیار با اهمیت بوده و بسیار قابل توجه است. زیبایی اندام، طراوت و همچنین فرم سینه ها بسیار مهم است. اکنون جراحی زیبایی سینه یکی از بهترین و موثر ترین راهکار ها برای ایجاد زیبایی در اندام می باشد . کوچک بودن سینه در خانم ها اعتماد به نفس آن ها را کاهش داده و نقش به سزایی در جذابیتشان خواهد داشت. جراحی پروتز سینه  که از طریق قرار دادن پروتز( معمولا پروتز های سیلیکونی) داخل بافت سینه انجام می گیرد؛ با نام جراحی بزرگ کردن سینه نیز شناخته شده و بسیار رایج است. درصد بالایی از بانوانی که این عمل را انجام می دهند از نتیجه آن بسیار راضی هستند. اما برای نتیجه گیری بهتر لازم است که فرد درخواست منطقی و واقع بینانه ای از جراحی داشته باشد. برای این که بهترین نتیجه و کارایی بعد از عمل را بدهد باید به یک جراح پلاستیک و زیبایی حاذق و با تجربه مراجعه شود تا تمام تکنیک های درست و پیشرفته را به منظور تاثیر گذاری به کار گیرد؛ تا رضایتمندی متقاضی را در پی داشته باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا در ارتباط با جراحی پروتز سینه و همچنین یافتن بهترین جراح بیشتر بدانیم.

عمل پروتز سینه
عمل پروتز سینه

پروتز سینه

قبل از هر توضیحی لازم میدانیم توضیح مختصری دررابطه با این جراحی به شما عزیزان بدهیم. معمولا به مرور زمان تغییراتی در بدن خانم ها به خصوص در شکل و ظاهر سینه ها ایجاد می شود. این تغییرات میتواند به دلیل گذراندن دوران حاملگی و شیردهی باشد و یا اینکه شما به طور کلی دارای سینه های کوچک هستید و تمایل به حجیم تر شدن و بزرگتر شدن سینه خود دارید. در هر صورت زمانی که سینه ها حالت شل و افتاده داشته باشند و یا خیلی کوچک باشند می توان با استفاده از پروتز های سیلیکونی تغییر حجم دلخواه را ایجاد کرد. دقیقا بر عکس این افراد کسانی هم هستند که دارای سینه های بزرگتر از معمول هستند. این افراد می توانند با استفاده از جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی اقدام به زیبایی فرم سینه های خود نمایند.

تماس با دکتر براتی

بهترین فرم سینه در بانوان چه فرمی است؟

داشتن سینه های متناسب در ایجاد حس اعتماد به نفس بانوان اهمیت بسزایی دارد. لباس پوشیدن از جمله ساده ترین کارهای روزمره است. اما تناسب اندام در زیبایی فرد و افزایش حس اعتماد به نفس و رضایتمندی افراد بسیار حائز اهمیت است.

با داشتن بهترین فرم سینه هنگام لباس پوشیدن علاوه بر حس خوب و راحتی که دارید زیبایی اندامتان دوچندان میشود. اما برای اینکه بهترین فرم سینه را داشته باشید باید توسط پزشک متخصص جراح پلاستیک و زیبایی معاینه شده و بررسی های لازم توسط پزشک صورت بگیرد. به طور مثال اگر فردی دارای قفسه سینه کوچکی باشد، نباید از پروتز های بزرگ برای وی استفاده کرد. همچنین اگر فردی دارای بافت سینه کوچکی باشد نباید از پروتز خیلی بزرگ استفاده کند. به خاطر داشته باشید که جراحی بزرگ کردن سینه به منظور افزایش زیبایی و حفظ تناسب اندام فرد انجام می گیرد. بنابراین با ایجاد سایزهای نامتناسب سینه نمی توان ادعا کرد که این جراحی مناسب بوده و فرد را زیباتر کرده است. در این خصوص توقع واقع بینانه بیمار می تواند به پزشک کمک کرده و در مجموع به بهترین فرم سینه دست یافت.

آیا پروتز سینه موجب سرطان می شود؟

ضمن اینکه پروتز سینه هیچگونه منعی به جهت بارداری و شیردهی ایجاد نمی کند، عوارض بسیار نادری دارد و همچنین پروتز گذاری در سینه به هیچ عنوان موجب بروز سرطان سینه در فرد نخواهد شد.

پروتز سینه نیز مانند بسیاری از پروتزهای دیگر که در اندام های مختلف بدن استفاده می شود ، ضرورت های خاص خود را دارد و در موارد خاصی استفاده می شود. به خصوص این مساله برای خانم های جوان از لحاظ زیبایی بسیارحائز اهمیت بوده و افراد زیادی از این پروتز ها استفاده می کنند.

اما باز هم تاکید می کنیم که پروتز سینه به هیچ وجه منجر به ایجاد سرطان نمیشود. از مهمترین مشکلاتی که ممکن است پروتز سینه در بدن ایجاد کند، عفونت است. مانند هر پروتز دیگری که در اعضا مختلف بدن مثل زانو، پا و یا هر قسمت دیگر که استفاده می شود، امکان ایجاد عفونت وجود دارد. پارگی پروتز می تواند منجر به ایجاد عوارض شود. این امر نیز به سادگی اتفاق نمی افتد. هر فرد به طور میانگین پس از ده سال استفاده از پروتز باید اقدام به تعویض آن کند تا دچار مشکلاتی مثل پارگی پروتز نشود. به همین جهت مراقبت های لازم که توسط پزشک متخصص عنوان می شود بسیار حائز اهمیت بوده و رعایت نکات گفته شده توسط پزشک می تواند جلوی بسیاری از این عارضه ها را بگیرد.

آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی پروتز سینه هستید ؟

درست است که اغلب افراد به جهت زیبایی اقدام به استفاده از پروتز سینه می کنند، اما برای پزشکان سلامت افراد در اولویت قرار دارد. بانوانی هستند که به دلایل برخی از مسائل سینه های خود را از دست داده اند یا از فرم مناسبی برخوردار نیستند. اغلب به افراد زیر پیشنهاد انجام جراحی پروتز سینه را می توان دارد:

 • افرادی که از شکل و سایز سینه های خود نارضایتی دارند
 • افرادی که به دلیل انجام جراحی هایی همچون جراحی سینه و یا تروما  بافت سینه خود را از دست داده اند .
 • افرادی که به دلیل حاملگی های مکرر و شیر دهی، کاهش سایز شدید در سینه های خود داشته اند .
 • افرادی که به دلایل مادرزادی در ناحیه سینه های خود  دچار ناهنجاری ها دفورمیتی و اختلالاتی می باشند .
 • افرادی که به طور طبیعی بافت سینه  خوبی ندارد .
 • افرادی که، اندازه سینه های آن ها با یکدیگر یکسان نیست .
 • افرادی که سینه هایشان رشد کافی نداشته است.
 • افرادی که به خاطر سرطان سینه یک یا هر دو سینه خود را از دست داده اند.
 • افرادی که دارای سینه های نامتقارن هستند.

این افراد می توانند بعد از صلاحدید و نظر پزشک با کمک جراحی پروتز سینه اختلال خود را برطرف کنند .

انواع پروتز سینه

پروتز سینه از نظر نوع مواد تشکیل دهنده به دو نوع پروتز های سالینی ( آب نمکی) و پروتزهای سیلیکونی تقسیم بندی می شوند. جراحی پروتز سینه را به دو روش ژل سیلیکونی و آب نمکی انجام می دهد که هیچ گونه آسیب و صدمه ای به بافت های سالم سینه وارد نمی کند.

پروتز های آب نمکی ( سالینی)

پروتز های سالینی برای افراد لاغر اندامی که دارای بافت طبیعی سینه بسیار کوچکی هستند متناسب نیست. این نوع از پروتز ها که ترکیبی از آب نمک استریل شده هستند، نسبت به پروتزهای سیلیکونی سفت تر هستند و معمولا شکل طبیعی سینه را ندارند. این پروتز مناسب افرادی است که می خواهند سینه ای بزرگ و حجیم داشته باشند. در واقع این نوع پروتز ها ظاهر سینه را غیر طبیعی می کنند.استفاده از این نوع پروتز ها کم هزینه تر است و در صورتی که ضربه ای بسیار سنگین به آن وارد شود، پاره شده و ترکیب داخل آن توسط بدن جذب می شود.برش جراحی در این این نوع پروتز بسیار کوچکتر است.

پروتز های سیلیکونی

این پروتز مناسب افرادی است که به دنبال داشتن سینه ای طبیعی هستند. پروتز های سیلیکونی که از ژل سیلیکون پر شده اند پس از جراحی فرم سینه را به طور طبیعی کمی حجیم تر کرده و از پروتز های آب نمکی گران تر هستند.

جراح پلاستیک و زیبایی برای جاگذاری این نوع از پروتز ها باید برش بزرگتری را بر روی سینه ایجاد کند.

پروتز های سیلیکونی در دو نوع گرد و قطره اشکی وجود دارند. پروتز سیلیکونی گرد شکلی شبیه به نیم کره دارد. پروتزهای قطره اشکی  شکل بسیار طبیعی تر به فرم سینه دارد و برای افرادی که می خواهند فرم سینه طبیعی داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد.

چه سبکی از پروتز سینه مناسب شماست؟

همواره پزشکان با توجه به نوع مشکل شما مناسبترین پروتز سینه را به شما پیشنهاد م یکنند. ممکن است به دلایل مختلفی بخشی از سینه یا یکی از سینه ها را از دست داده باشید یا بخواهید حجم سینه را افزایش داده و از نظر زیبایی سینه بزرگتری داشته باشید. به هر دلیل پس از مشاوره و معاینه توسط پزشک متخصص بهترین نوع پروتز گذاری برای شما معین خواهد شدو جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود.

جلسه مشاوه قبل از جراحی پروتز سینه

مهمترین اقدامی که باید به درستی انجام بگیرد مشاوره است. همواره برای هرگونه عملی پزشک و بیمار باید با هم همکاری درستی داشته باشند تا بتوانند به یک دیدگاه مشترک برسند و مشکل را چه از نظر درمانی و چه از نظر زیبایی حل کنند. فرد باید از نظر ذهنی انتظارات درست و معقولانه ای از نتیجه  جراحی داشته باشد. داشتن انتظارات غیر واقعی منجر به نارضایتی بیمار پس از عمل یم شود. در جلسه مشاوره ای که با پزشک خود دارید همه جوانب را بسنجید آچه که انتظار دارید را به بان ساده و روان به پزشک بگویید تا بهترین نتیجه را از جراحی بگیرید.

پروتز سینه
جراحی زیبایی پروتز سینه

اغلب متقاضیان خواهان دانستن این موضوع هستند که در صورتی که پروتز بترکد چه باید بکنند؟ آیا پروتز قابل ترمیم است؟

اکثر پروتزهایی که امروزه در مطب ها به کار گرفته می شود، از جنس سلیکونی است که به بافت های سینه هیچ گونه فشاری وارد نمی کند و در صورتی که تحت هر شرایطی بترکد( با وارد شدن ضربه بسیار سنگین) هیچ گونه آسیبی به بافت های سالم و یا غدد شیری وارد نمی کند و مواد آن منتشر نمی شود. پروتز سینه را همه می توانند انجام دهند البته توصیه جراح بر این است که بعد ۱۸ سالگی زمانی که رشد اعضای بدنی متوقف شده است انجام دهند.

اقدامات مهم قبل از جراحی پروتز سینه

بهتر از قبل از هرگونه عمل جراحی خود را از همه لحاظ برای عمل آماده کنید.

 • مهمترین اقدام انتخاب جراح خبره و زبردست است.
 • انجام تست بارداری اجباری است. چراکه جراحی پروتز سینه در هنگام بارداری به هیچ وجه انجام نمی گیرد.
 • تهیه سوتین مخصوص یکی از موارد مهم است. پس از جراحی حتما باید از این نوع سوتین استفاده کنید . در واقع این سوتین همچون پانسمان عمل خواهد کرد و از جابه جایی پروتز در روزهای نخست جراحی جلوگیری می کند.
 • تصویر برداری های لازم را طبق دستور پزشک انجام دهید
 • چند ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید و ناشتا باشید.
 • قبل از جراحی حتما استحمام نمائید.
 • استفاده از دخانیات و مشروبات الکی منجر به تشدید خونریزی خواهد شد بنابراین دو هفته قبل از عمل نباید از مشروبات الکلی استفاده کنید
 • استفاده از داروهای ضد التهاب مثل بروفن، ژلوفن و آسپرین خودداری کنید. چراکه این داروها منجر به انعقاد خون خواهند شد.
 • هرگونه دارویی که مصرف می کنید را به اطلاع جراح خود برسانید.

شیردهی بعد از جراحی پروتز سینه

کسانیکه جراحی پروتز سینه انجام می دهند می توانند به فرزند خود شیر بدهند؟

یکی از سوالات رایجی که درباره جراحی پروتز سینه مطرح میشود این است که آیا می شود به نوزاد تازه متولد شده ، از سینه پروتز دار شیر داد؟

در پاسخ باید گفت که پروتز هیچگونه اختلالی در روند فیزیولوژیک تولید  شیر در پستان ایجاد نمیکند، اما مهمترین موضوع در این زمینه این است که قبل از عمل جراحی ، حتما جراح خود را ازتصمیم خود درباره باردار شدن در آینده نزدیک مطلع کنید. چرا که در تصمیم گیری برای روش طبیعی پروتز از لحاظ فنی و تکنیکی تاثیر دارد.

معمولا جراح ها با دانستن این مطلب تغییراتی را در روند تکنیکی خود اعمال می کنند.

عمل جراحی پروتز سینه را قبل از بارداری انجام دهیم یا بعد از آن ؟

اگر تصمیم به باردار شدن ندارید و یا زمان بارداری شما نزدیک نیست، توصیه می شود که عمل پروتز را انجام دهید. اما اگر بارداری محتمل شما نزدیک است، ترجیح بر این است که ابتدا باردار شوید. چراکه حین بارداری و در دوران شیردهی به فرزند تغییراتی در سینه خانم ها رخ می دهد. بعد از اینکه تغییرات اتفاق افتاد آنگاه یک کاندید مناسب برای عمل جراحی پروتز سینه خواهید بود.

به این نکته باید توجه شود که بزرگ یا کوچک نمودن سینه بر روی شیر دادن خانم ها تاثیر منفی نمی گذارد. دراین خصوص توجه شما را به صحبت های دکتر بابک حاجی براتی جراح پلاستیک و زیبایی جلب می کنیم.

در پروتز سینه باید به یک جراح با تجربه و خبره  مراجعه شود و با افرادی که این پروسه را انجام داده اند، مشورت های لازم را انجام دهند. خانم  ها نباید خود را به تیغ هر جراحی واگذار کنند دکتر بابک براتی در جراحی پروتز سینه مهارت بالایی دارد از طریق راه های ارتباطی سایت می توانید مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

بهتر است از بافت هایی سبک و نرم به منظور پروتز استفاده شود. زیرا در صورت عدم رعایت این نکته، باعث ایجاد درد و ناراحتی در سینه ها به خصوص در هنگام ایستادن می شود. بهترین نوع پروتزی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد پروتز سیلیکونی است.

علاوه بر پروتز سینه  یکی از روش های پرکاربرد، برداشتن چربی از قسمت های داخلی بدن به منظور پر کردن فضای خالی در سینه ها می باشد که از استقبال زیادی در بین افراد برخوردار شده است.

به منظور بررسی سلامت بافت های سینه باید هر چند ماه یک بار ماموگرافی انجام داد تا در تشخیص هر عارضه ای سریعا اقدام به درمان آن نمود. به مدت ۱۲ هفته بعد از پروتز سینه فرد نباید هیچ گونه فعالیت و رابطه ای که بر سینه ها فشار وارد می کند، انجام دهد. بهتر است که این جراحی بعد از زایمان انجام گیرد تا از ماندگاری بالایی برخوردار باشد.

نکات مهم جراحی پروتز سینه

مراقبت های لازم بعد از جراحی پروتز سینه

 • بعد از جراحی طبق زمانبندی مناسب باید به پزشک خود مراجعه کنید و کنترل شوید. معمولا اولین جلسه پس از عمل ۵ الی ۷ روز بعد ، جلسه دوم ۱۰ الی ۱۴ روز بعد، جلسه سوم یک ماه بعد و بعد از آن سه ماه بعد لازم است به پزشک مراجعه کنید. تا از صحت و سلامت خود مطمئن شوید.
 • پانسمان بعد از جراحی لازم است روزانه تعویض شوید. پانسمان های حاضری ، استفاده از گاز استریل و سوتین های مناسب در روزهای اولیه پس از عمل به بهبود وضعیت سلامتی شما کمک شایانی می کند.
 • تغذیه مناسب بعد از بسیار مهم است. آب آناناس ، آب کرفس می تواند در کاهش کبودی های پس از عمل موثر باشد.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک طبق دستور العمل گفته شده استفاده شود.

عوارض نامتناسب بودن سایز پروتز سینه

سایز پروتز سینه
عوارض نامتناسب بودن سایز پروتز سینه

واضح است درصورتی که پروتز نامناسب برای فرد استفاده گردد، عوارضی در پی خواهد داشت از جمله این عوارض میتوان به:

 • آتروفی نسج پستان
 • ایجاد چین و چروک روی بافت سینه
 • افتادگی سینه

اشاره کرد.

اغلب این موارد در صورتی بروز پیدا می کند که فرد از پروتز بزرگ و نامتناسب با بافت سینه انتخاب کند. پروتز بزرگ باعث شل شدن و افتادگی پوست می شود و نسج بافت پستان را از بین می برد. به همین دلیل است انتخاب یک جراح متبحر از اهمیت بالایی برخوردار است. پزشک در طول جلسات مشاوره قبل از جراحی و بررسی و معاینات دقیق پروتز مناسب شما را تشخیص داده و برای شما انتخاب می کند. به عنوان مثال خانم های لاغر که نمی خواهند سینه بزرگ و غیر طبیعی داشته باشند و به دنبال ظاهر زیبا و طبیعی هستند، از پروتز سایز بزرگ استفاده نمی کنند.

چرا بعضی از افراد به دنبال جراحی ترمیمی سینه هستند؟

انتظارات غیر واقع بینانه از مهمترین دلایل این کار است. هنگامی که افراد با دیدی غیر واقع بینانه اقدام به انجام جراحی پروتز سینه و یا جراحی زیبایی سینه می کنند، بعد از عمل ممکن است از نتیجه جراحی رضایت کامل نداشته باشند. دقیقا به همین دلیل است که انجام جلسه مشاوره قبل از جراحی اکیدا توصیه می شود. هنگامی که عمل از دید پزشک متخصص به طور کاملا صحیح، علمی و بدون عیب و نقص انجام گرفته باشد، دلیلی برای انجام ترمیم زیبایی سینه وجود نخواهد داشت. لازم است افراد با علم به نتایج عمل، بررسی معایب و مزایا ی عمل زیبایی سینه اقدام به انجام آن کنند تا پس از عمل رضایت کامل تری داشته باشند.

آیا پروتز سینه دائمی است؟

۲۵ درصد از خانم هایی که این عمل را انجام می دهند، بعد از گذر ۱۰ سال باید این عمل را تکرار نمایند. زیرا در طی اقداماتی مانند بارداری، افزایش یا کاهش وزن ، شکل و فرم آن تغییر پیدا می کند.
در هر صورت آنچه مسلم است بهترین کار چکاپ در فواصل زمانی مناسب است . بدین وسیله هم از سلامت جسمانی خودتان مطمئن می شوید و با مشاوره پزشک و انجام مراقبتهای لازم بهتر می توانید زیبایی اندام خود را حفظ کنید.

آیا باید فعالیت های ورزشی را بعد از جراحی سینه کنار بگذاریم؟

مهمترین باید ها و نباید ها در ارتباط با ورزش بعد از جراحی سینهً

بسیاری از افراد گمان می کنند برای آسیب ندیدن به پروتز سینه نباید هیچ فعالیت ورزشی انجام دهند. بهتر است این نکته مهم را فراموش نکنید که عدم تحرک همواره باعث آسیب های جدی روحی و جسمی خواهد شد. همواره با توجه به موقعیت بدنی خود فعالیتهای خود را ادامه دهید. در اینجا چند نکته کاربردی، کوتاه و مفید را در این رابطه ارائه می دهیم:

ورزش بعد از جراحی سینه
بایدها و نباید های ورزشی بعد از جراحی پروتز سینه
 • پیاده روی روزانه را فراموش نکنید
 • سعی نکنید خیلی با شتاب بدوید( آرام آرام با گذشت زمان از عمل خود، سرعت خود را افزایش دهید)
 • وزنه یا اجسام خیلی سنگین بلند نکنید
 • خم و راست شدن های زیاد علاوه بر فشار آوردن به کمر می تواند منجر به آسیب های جدی تر شود.
 • هنگامی که آمادگی دارید، از انجام حرکات کشش بدن خود غافل نشوید
 • تمرینات ورزشی سبک مثل دوچرخه ثابت و یا حرکات یوگا مناسب ترین حرکات بدنی است.

حالا که دانستیم جراحی پروتز سینه به چه منظور انجام می گیرد، بهتر است با ویژگی های بهترین جراح پروتز سینه آشنا شویم.

۴ ویژگی کلیدی برای انتخاب بهترین جراح سینه

باید این حقیقت را پذیرفت که در هر عمل جراحی درصد زیادی از موفقیت و نتیجه عمل بستگی به مهارت پزشک دارد. بنابراین انتخاب یک پزشک خوب تاثیر بسزایی در بدست آوردن نتیجه دلخواه دارد. از جمله ویژگی هایی که یک پزشک خوب جراح سینه باید داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانش و آگاهی

داشتن تحصیلات مرتبط  ، تحصیل در دانشگاه های معتبرو آگاهی از بروزترین اطلاعات پزشکی از جمله مهمترین ویژگی های یک پزشک خوب است. معمولا پزشکان مجرب به کسب یک مدرک علمی بسنده نکرده و همواره در تلاش و جستجو برای آگاه بودن از مهارتهای روز دنیا هستند.

تجربه و مهارت

همه می دانیم دانشی که از آن استفاده نشود کارایی ندارد. بنابراین پزشکی که همواره در تلاش است تا بتواند تجارب بیشتری داشته باشد بسیار معتبر بوده و یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب است. مهارتی که پزشک از تجربه عمل های مختلف دارد او را به یکی از بهترین ها در حوزه تخصصی خود بدل خواهد کرد.

وجدان و اخلاق حرفه ای

اخلاق همیشه حرف اول را می زند. همه ما در موارد مختلفی پیش آمده که به دکتر مراجعه کرده ایم . اما خاطره خوبی که از ملاقات با یک پزشک خوش اخلاق داشته ایم هرگز فراموشمان نمی شود. مطمئنا برای مراجعات و چکاپ های بعدی هم دوست داریم که نزد وی برویم. بنابراین همیشه پزشکانی که با وجدان بوده، بهترین راه های درمانی را به بیماران پیشنهاد داده و سلامت جسمی و روحی بیمار را مد نظر قرار می دهند ، نسبت به سایرین اهمیت بسیار بالاتری دارند.

پزشکان با برخورد محترمانه و دلسوزانه خود در خاطر بیماران ماندگار خواهند بود.

اخذ هزینه متناسب

بسیار مهم است که پزشک هزینه مناسبی را دریافت کند. بخصوص اگر انجام جراحی سینه برای فرد اهمیت بالایی داشته باشد، این مورد نباید موجب دریافت هزینه بیشتر شود. همواره رعایت حال بیمار، در نظر گرفتن شرایط جسمی و روحی و همچنین شرایط وی از نظر مالی بسیار مهم است و یک جراح خوب سلامتی و شرایط بیمار را از همه نظر لحاظ می کند . مناسب ترین هزینه را به بیمار پیشنهاد میکند.

راه های شناخت متخصص خوب برای جراحی پروتز سینه

حالا که می دانیم چنین پزشکی برای ما مناسب است، از کجا چنین فردی را پیدا کنیم؟ در گذشته اغلب افراد به طور سنتی و معمول و از طریق پرس و جو در بین آشنایان و دوستان خود با پزشکان آشنا می شدند. خوشبختانه با پیشرفت های علم و تکنولوژی در این زمینه مشکلات بسیار کمتر شده و راه های شناخت بسیاری به خصوص در فضای مجازی ایجاد شده است. علم فناوری اطلاعات به کمک پزشکی آمده و در اطلاع رسانی بسیار موفق عمل کرده است.

پرس وجو از دوستان و آشنایان

مسلما همه ما دوستان و آشنایانی داریم که یا قبل از ما اقدام به انجام جراحی زیبایی نموده اند و یا اطلاعاتی در این زمینه دارند. یکی از بهترین راه های شناخت یک پزشک خوب همواره پرس و جو از آشنایان است که اطمینان زیادی به آنها داریم. استفاده از تجربه اطرافیان و نزدیکان از مطمئن ترین راه های پیدا کردن یک جراح خوب است.

جستجو در اینترنت

اصلاح گوگل کردن در بین مردم بسیار رایج شده است. حجم اطلاعاتی بسیاری در در دنیای مجازی موجود است که با دنیای واقعی بسیار نزدیک است. قبل از اقدام به جراحی سینه در اینترنت چرخی بزنید، اطلاعات لازم را به دست بیاورید و بهترین پزشک جراحی پروتز سینه را پیدا کنید.

استفاده از شبکه های اجتماعی

بسیاری از پزشکان در شبکه های مجازی فعالیت داشته و نمونه کارهای زیبایی و درمانی خود را در دسترس عموم مردم قرار داده اند. این کار علاوه بر جلب اطمینان بیماران در آگاه سازی افراد از روند جراحی بسیار موثر بوده و باعث می شود بیماران ازعمل خود توقع معقولانه ای داشته و با بررسی بیشتر بتوانند تصمیم بهتری برای خود بگیرند.

پرس و جو از بیماران قبلی

یکی از بهترین راه های شناخت یک پزشک خوب اطلاع از شرایط و نظرات بیمارانی است که قبل از شما به پزشک مربوطه مراجعه کرده اند. هرچند که درمان هر فرد با توجه به شرایط بخصوص خود او انجام میگیرد. اما یک پزشک متبحر آنقدر توانا است که م یتواند بهترین درمان را برای هر فرد تشخیص داده و سلامتی و زیبایی را به وی هدیه کند.

کسب بروزترین اطلاعات زیبایی در صفحه اینستاگرام دکتر بابک حاجی براتی

با مراجعه به صفحه شبکه های اجتماعی محبوب همچون اینستاگرام می توانید جدیدترین نمونه کارهای زیبایی را ببینید. شرایط مراجعه کنندگان قبل و بعد از جراحی می تواند به شما کمک زیادی در تصمیم گیری نوع جراحی و انتخاب جراح مناسب کند.

سوالات متداول جراحی پروتز سینه

ارتباط با دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی پس از تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدام به فعالیتهای مدیریتی و اجرایی در نظام سلامتی نموده اند. دکتر براتی با وارد شدن به رشته جراحی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ اتحصیل شده اند. اکنون سالهاست که در زمینه جراحی های زیبایی به عنوان جراح پلاستیک و زیبایی در تهران مشغول فعالیت هستند. لازم به ذکر است بیش از نود درصد از مراجعین دکتر از نتایج عمل خود راضی هستند.

دکتر بابک براتی.
دکتر بابک حاجی براتی.

سخن پایانی

در آخر باید گفت که جراحی پروتز سینه یکی از جراحی های زیبایی است که توسط دکتر جراح پلاستیک و زیبایی انجام می شود. نتیجه عمل های زیبایی تاثیر مستقیمی با مهارت و تبحر پزشک جراح دارد. دکتر بابک براتی با توجه به تجربه چندین ساله خود از توانایی بالایی در جراحی پروتز سینه برخوردار هستند. برای ارتباط با پزشک از قسمت تماس با دکتر می توانید با ایشان در ارتباط باشید.

دکتر بابک براتی

دکتر بابک براتی متولد سال 1351 در شهر تهران بوده و در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1375 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده پس از مدتی فعالیت های مدیریتی و اجرایی نظام سلامت در سال 1384 وارد رشته جراحی عمومی شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته فارغ التحصیل گردیده است .

10 پاسخ

  1. اگر بارداری نزدیک است یا قصد شیر دهی موثر و کامل به کودک وجود دارد بهتر است به بعد بارداری موکول بشود ولی اگر برنامه مشخصی برای بارداری ندارید بله میتوانید عمل پروتز گذاری انجام بدهید

  1. این واژه ترکیدن به منعی عام در پروتز مطرح نیست پروتز به زبان ساده یک کیسه تو پر است برعکس تصور یه مجموعه تو خالی پر هوا یا مایع نیست بلکه محتوی ماده خمیر مانند از جنس سلیکون است لذا ترکیدن به معنایی که شما فکر میکنید رخ نداده و تصاویر مجهول یا فیلمهای ساختگی اصلا واقعیت ندارد ولی پارگی ان ممکن است مثلا در تصادف شدید یا درحین
   جا گذاری که بسیاربسیار نادر است واصلا جای نگرانی از این بابت وجود ندارد.

 1. سلام وقتتون بخیر باشه من دیابت نوع ۲ دارم. حتما تصمیم دارم که جراحی پروتز سینه رو انجام بدم به نطرتون مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟

 2. ببخشید عوارض این جراحی تا چند وقت ممکنه ادامه داشته باشه ؟ چون من سر کار میرم میخوام ببینم چند روز باید مرخصی بگیرم؟

  1. دوره نقاهت برای پروتز حدود ۷تا ۱۰ روز در بیشتر موارد است مگر عارضه خاصی رخ دهد.که بسیار نادر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.